שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

פיליפ מוריס על מיסוי האייקוס: "המדינה מעודדת אותנו להתמקד במותגי הסיגריות"

אתמול הודיע שר האוצר משה כחלון כי הסיגריות האלקטרוניות, כולל אייקוס, ימוסו בדומה למס שמוטל על סיגריות רגילות. פיליפ מוריס: "חסר היגיון שהמדינה מגבילה את הגישה של המעשנים למוצרי טבק חדשים ללא עשן"

אורנה יפת 16:4415.01.18

פיליפ מוריס מגיבה היום לראשונה להטלת המס על האייקוס - הסיגריה האלקטרונית שפיתחה החברה: "מצער וחסר היגיון שהמדינה החליטה להגביל את הגישה של המעשנים למוצרי טבק חדשים ללא עשן, על ידי רגולציה ומיסוי זהים לסיגריות, וזאת בניגוד לעמדתן של ממשלות רבות ברחבי העולם ומבלי לבחון באופן מעמיק את המדע העומד בבסיסם של מוצרים אלה".

 

אייקוס. הסיגריה האלקטרונית ללא עשן של פיליפ מוריס אייקוס. הסיגריה האלקטרונית ללא עשן של פיליפ מוריס צילום: Philip morris

 

עוד ציינה החברה כי "ישראל בחרה להיות המדינה הראשונה בעולם בה אייקוס משווק, אשר מטילה על יחידות הטבק לחימום, מס זהה לסיגריות. זאת, בעוד שעל טבק לגלגול, אשר הנזק שלו זהה לסיגריות, מוטל מס נמוך בהרבה. בפועל, המדינה מעודדת אותנו להמשיך ולהתמקד במותגי הסיגריות והטבק לגלגול שלנו, במקום במוצרים חדשים ללא עשן שמהווים אלטרנטיבה טובה יותר למעשנים הבגירים, שמתכוונים להמשיך לעשן".

 

אתמול הודיע שר האוצר משה כחלון כי הסיגריות האלקטרוניות (כולל אייקוס) ימוסו בדומה למס שמוטל על סיגריות רגילות. מדובר בדרגת המס הכי גובהה על מוצרי טבק שעומדת כיום על 395 שקל ל-1,000 סיגריות פלוס 270% מהמחיר הסיטונאי שמשלמת פיליפ מוריס לקמעונאי, המהווים מס של 65% מעלות המוצר לצרכן, ללא מע"מ.

 

עד כה, לפי סיווג של רשות המסים, האייקוס הוגדרה כ"מוצר טבק אחר" ולכן לא נדרש לשלם עליה מס קניה בכלל אלא רק מכס של 6%.

 

שבי גטניו, מנכ"ל העמותה לדמוקרטיה מתקדמת, אמר בתגובה כי "מוקדם לשמוח. נברך רק כשהשר יחתום וכשהצו יעבור בוועדת הכספים. מעבר לכך הגיע הזמן להתעלם מעמדות ואמירות אינטרסנטיות המגיעות מנציגי תעשייה האחראית ל-8,000 קורבנות ישראלים בשנה, פי 20 קורבנות מתאונות הדרכים. ייטב לבריאות הציבור אם המחוקקים והממשלה יאטמו אוזניהם לעצות חברות הטבק ויפעלו על פי עצות גורמי הבריאות בנושא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x