$
פרסום ושיווק

הצעת החוק להצלת ערוץ 20 עברה בקריאה ראשונה

לפי ההצעה, הערוצים הייעודיים יעברו לפיקוח של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וכל ערוץ יקוטלג בדירוג שייקבע בדיוני הוועדה לקראת קריאה שנייה ושלישית, כאשר כל שלב בדירוג יחייב את הערוצים ברמות שונות של מחויבויות תוכן, הפקות מקור, וחדשות

אביב גוטר 10:5209.01.18
הצעת החוק לאסדרת הערוצים הייעודיים עברה הבוקר (ג') בקריאה ראשונה. הצעת החוק שיזמה ח"כ הכנסת שרן השכל נועדה להקל על הרגולציה המושתת על הערוצים הייעודיים, ובעיקר על ערוץ 20 שהודיע לפני כשלושה שבועות כי בכוונתו להחזיר את הרישיון ולסגור את הערוץ בטענה לרגולציה עודפת שמקשה על הערוץ מלהתקיים.

 

 

 

שר התקשורת איוב קרא ושרת המשפטים איילת שקד התרגזו והחלו במסע חקיקה נמרץ להצלת ערוץ 20, במסגרתו החליטו לאשר מחדש את הצעתה של השכל בוועדת השרים לחקיקה ולהקים ועדה מיוחדת המשותפת לוועדות הכנסת והכלכלה בראשותו של ח"כ יואב קיש שנועדה לקדם את הצעת החוק בהקדם.

 

ח"כ שרן השכל ח"כ שרן השכל צילום: אלכס קולומויסקי

 

לפי הצעת החוק החדשה, הערוצים הייעודיים יעברו לפיקוח תחת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וכל ערוץ יקוטלג בשלבים שונים בדירוג שייקבע בדיוני הוועדה לקראת קריאה שנייה ושלישית, כאשר כל שלב בדירוג יחייב את הערוצים ברמות שונות של מחויבויות תוכן, הפקות מקור, וחדשות.

 

שר התקשורת איוב קרא: "מליאת הכנסת אישרה את הפיכתם של הערוצים היעודיים וביניהם ערוץ 20 לערוצים מסחריים שיכולים לשדר חדשות ואקטואליה. זו תחילתה של מהפכת קרא להתאמת הרגולציה לטכנולוגיה ולמציאות העולמית החדשה. אני מבטיח שהחוק יעבור במליאה בקריאה שנייה ושלישית עד סוף החודש".

 

ח״כ שרן השכל: ״אנחנו ניצבים היום בפני צעד משמעותי בתחום התקשורת המשודרת בישראל, צעד שאפשר להגדירו כתחילתה של מהפכה. שוק התקשורת בישראל, במצבו הנוכחי, הוא מסובך, מוגבל, ומפוקח ברמה שאינה מתאימה למדינה דמוקרטית".

 

שכי פרנץ, מנכ"ל ערוץ 20 מסר: "העברת החוק שיזמה חברת הכנסת שרן השכל בקריאה ראשונה היא הצעד הראשון בדרך להצלת הערוצים הייעודיים אשר קורסים תחת עול הרגולציה. הדיונים המקצועיים בוועדה המשותפת שהוביל חבר הכנסת יואב קיש העלו כי גם חברינו בערוצים 9, 24 ו-הלא.טי.וי. נמצאים במצב דומה לזה של ערוץ 20, ובזכות החוק יוכל הציבור הישראלי ליהנות מתוכן מגוון ואיכותי לו הוא ראוי. אנו מקווים כי הנחישות של שר התקשורת איוב קרא אשר חרט על דגלו לחולל מהפכה בשוק התקשורת, תבשיל לכדי מעשים של ממש ויאפשרו שוק פתוח נטול רגולציה מכבידה ומיותרת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x