$
פרסום ושיווק

היועצת המשפטית של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו התפטרה לאחר חצי שנה בלבד

על פי הערכות, עו"ד דורלי אלמגור היתה אמורה להיות מפוטרת מחר על ידי היו"רית יוליה שמאלוב-ברקוביץ' והמנכ"ל ניר שוויקי. אלמגור: "במהלך כל תקופת עבודתי לא נשמעה מילה אחת של ביקורת נגדי"

אביב גוטר 20:2606.01.18

היועצת המשפטית של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו עו"ד דורלי אלמגור הודיעה הערב על התפטרותה לאחר חצי שנה בלבד בתפקיד. לפי הערכות ברשות השנייה, היו"ר יוליה שמאלוב-ברקוביץ' והמנכ"ל ניר שוויקי התכוונו להודיע מחר לאלמגור על חוסר שביעות רצונם ממנה ועל כוונתם לסיים את תפקידה.

 

 

בטרם כניסתה לתפקיד כיהנה אלמגור כחברת מועצה ברשות השנייה עד שמונתה לתפקיד היועצת המשפטית של הרשות, לאחר עזיבתה של הילה שמיר. בעבר כיהנה אלמגור גם כחברה במועצה לשידורי כבלים ולוויין.  

יו"רית הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ' יו"רית הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ' צילום: צביקה טישלר

 

בשבועיים האחרונים מנהל שר התקשורת איוב קרא מאבק להצלת ערוץ 20, זאת במסגרת קידום הצעת החוק של ח"כ שרן השכל לאסדרת הערוצים הייעודיים. לשם כך הוקמה ועדה משותפת לוועדות הכלכלה והכנסת בראשות ח"כ יואב קיש שהתכנסה ארבע פעמים בשבועיים האחרונים על מנת לעדכן את חוק התקשורת וחוק הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. לאף אחד מהדיונים לא הופיעה אלמגור, ומי שייצגו את הרשות בדיונים היו שמאלוב-ברקוביץ' ושוויקי. במייל שכתבה לעובדים רומזת אלמגור על השקפת עולם שונה לגבי מהות הייעוץ המשפטי ברשות, ובעיקר בנוגע לתיקוני חקיקה.

 

אלמגור כתבה במייל לעובדים: "מאז כניסתי לתפקיד ועד לראשית כהונתה של יוליה, עסקתי באופן אינטנסיבי במהלכים היחודיים של פיצול ערוץ 2, של המעבר לרישיונות, של השינויים בערוצים במערך עידן פלוס, של המעבר לשידורים ב-HD, כמו גם בהיעדר הקוורום במועצה ובסוגיות מורכבות אחרות.

 

"לפני שבוע נשלח אליי מייל מניר, קצרצר וסתום ובו שורה אחת, ביום האחרון של תקופת הניסיון הקבועה בהסכם שלי, של הבעת חוסר שביעות רצון. בהמלך כל תקופת עבודתי לא נשמעה מילה אחת של ביקורת אלא דווקא דיווח על 'אפס תקלות' ומעבר חלק של הפיצול, כדבריה של יוליה. פגישה בהמשך לנייל של ניר לא התקיימה. ובכלל, מאז שנכנסה יוליה לתפקיד היו"ר לפני כחודשיים, היא לא קיימה איתי ולו פגישה אחת".

 

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "עו"ד אלמגור הייתה בתקופת ניסיון בסופה נשלח לה מכתב מאת מנכ"ל הרשות המתריע בפניה כי בתקופה זו עלה אי שביעות רצון מתיפקודה. אלמגור עשתה את הצעד הנכון כשהחליטה לעזוב ביוזמתה את תפקידה. עו"ד אלמגור נכנסה לתפקידה לפני כחצי שנה, במהלך תקופה זו הוכיחה את אי התאמתה לתפקיד וספגה ביקורת קשה אודות תיפקודה הלא מקצועי מצד יושבת ראש הרשות, מנכ"ל הרשות והמערכת כולה, כמו גם מצד גורמים נוספים שעבדו מול הרשות. הדברים הגיעו לידי כך שיו"ר הרשות חשה אי ביטחון בייעוץ אותו היא מקבלת וזאת לאור דברים שאמרה עו"ד אלמגור. חשוב לציין שגם בתקופה זו, מתוקף תפקידה, המשיך המנכ"ל להתייעץ עם עו"ד אלמגור בנושאים הדרושים לכך. כל טענה של אלמגור כנגד התנהלותה של הרשות אינן ראויות לתגובה שכן אין שופטים אדם בשעת כעסו. אנו מודים לעו"ד אלמגור על עבודתה. בקרוב יפורסם מכרז ציבורי לתפקיד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x