שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מועצת הכבלים דחתה את הדיון באישור שידורי החדשות של ערוץ 20

במסגרת ההחלטה הודיעה כי בישיבה הבא שתתקיים בעוד שבועיים תדון בנושא לאחר שתבחן האם הערוץ עומד בתנאי הרישיון. שר התקשורת, איוב קרא צייץ בתגובה בטוויטר: "כתם שחור לשוק התקשורת החופשי"

אביב גוטר 15:3028.12.17
המועצה לשידורי כבלים ולוויין החליטה בישיבת היום (ה') לדחות את הדיון בהחלטה האם להעניק לערוץ 20 אישור לשידורי חדשות. במסגרת ההחלטה הודיעה כי בישיבה הבא שתתקיים בעוד שבועיים תדון בנושא לאחר שתבחן האם הערוץ עומד בתנאי הרישיון, ובמקביל לקידום הצעת החוק של ח"כ שרן השכל בנוגע לאסדרת רישיונות מסחריים לערוצים יעודיים ללא הגבלות.

 

בשעה זו מתכנסת "ועדת קיש", ועדה מיוחדת המשותפת לוועדת הכנסת ולוועדת הכלכלה, שהוקמה לבקשתו של שר התקשורת איוב קרא על מנת לפתור את הפלונטר שנוצר סביב ערוץ 20, שהודיע בשבוע שעבר על כוונתו להחזיר את הרישיון למועצת הכבלים והלוויין וסגירתו בעקבות טענות לרגולציה שמכבידה עליו מלהתקיים באופן תקין.

 

 

מנכ"ל ערוץ 20, שכי פרנץ מנכ"ל ערוץ 20, שכי פרנץ צילום: יוסי צבקר

 

מוקדם יותר השבוע כינס מנכ"ל הערוץ, שכי פרנץ, את העובדים והודיע להם על כוונת ההנהלה לשלוח מכתבי שימוע לעובדים. ההודעה הגיעה לאחר חשיפת "כלכליסט" לפיה משרד המשפטים העביר חוות דעת למועצה לפיה אם יוענק לערוץ 20 אישור לשדר חדשות, קיים סיכוי לא מבוטל שבג"ץ יהפוך את ההחלטה. הסיבה לכך נעוצה בהפרות הערוץ את תנאי הרישיון, כאשר בספטמבר האחרון התקבלה החלטה במועצה לחלט את הערבויות בינואר הקרוב אם הערוץ לא יתקן את ההפרות. המועצה החליטה לדחות את הליך החילוט מתוך מטרה לאפשר למשרד התקשורת לקדם חקיקה שתבטיח את עתידו של ערוץ 20.

 

בערוץ 20 הודיעו כי אין בכוונתם לקבל אישור לתיקון הרישיון שיאפשר להם לשדר חדשות שמותנה בתנאי כזה או אחר. ביום שני הפגינו העובדים בקרית הממשלה נגד הכוונה לסגירת הערוץ.

 

שר התקשורת התייחס להחלטת מועצת הכבלים והלוויין בציוץ ברשת טוויטר: "החלטת מועצת הכבלים והלוויין מהיום היא כתם שחור לשוק התקשורת החופשי. המועצה הפכה לנטל לקיום חופש הביטוי בישראל. אפעל עוד היום להסדרת הערוצים היעודיים שיוכלו להתקיים למען המגזרים החלשים והפריפריה".

 

 

איוב קרא, שר התקשורת. "המועצה הפכה לנטל לקיום חופש הביטוי בישראל" איוב קרא, שר התקשורת. "המועצה הפכה לנטל לקיום חופש הביטוי בישראל" צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x