$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

פועלים מהר: הפארם של ניסנוב בגל התרחבות

האחים ניסנוב רק קיבלו את הבעלות על 10 סניפי ניו־פארם, וכבר חתמו על פתיחת סניפים חדשים של סמארט פארם בהרצליה ובירכא

אורנה יפת 07:5127.12.17

האחים איציק ושרון ניסנוב קיבלו רק אתמול (ג') את הבעלות על עשרה סניפי ניו־פארם מתוך 11 שהם רכשו מהמשביר, וכבר הם מתרחבים בשני סניפים נוספים.

 

 

 

ל”כלכליסט” נודע כי האחים חתמו אתמול על מיקומים לשני סניפים חדשים, שיצטרפו לרשת הפארם החדשה שהם מקימים סמארט פארם. שני הסניפים החדשים ייפתחו בחודשיים הקרובים: אחד ברחוב סוקולוב בהרצליה, על שטח של 400 מ"ר, ושני בתוך חנות התינוקות My Baby בירכא, בקונספט של סניף בתוך סניף, בשטח של 350 מ"ר.

ניו-פארם. המותג יימחק ניו-פארם. המותג יימחק צילום: אוראל כהן

 

בחודש הקרוב יוחלף שמם של הסניפים הנרכשים מ"ניו פארם ל"סמארט פארם", ובמהלך 2018 הם צפויים לפתוח עוד חמישה־שישה סניפים חדשים. "הפוטנציאל הוא פתיחת חמישה או שישה סניפים בכל שנה, ואני מקווה שנגיע אולי אף ל־30 סניפים בתוך שנתיים", אמר ל"כלכליסט" איציק ניסנוב. "אנחנו מחפשים מיקומים גם בקניונים וגם סניפי רחוב. הגודל של הסניפים שאנחנו מחפשים נע סביב 400 מ"ר, אבל אם יהיה מיקום שנרצה לא נוותר עליו גם אם הוא יהיה קטן יותר".

 

לדבריו, הרשת תהיה אטרקטיבית מבחינת מחירים לצרכן: "נשתדל להיות אטרקטיביים במחיר אם זה על ידי יבוא מקביל או ספקים מקומיים. כל הספקים רוצים למכור לרשת, אבל אנחנו צריכים לבחון את תמהיל המוצרים בכל סניף. חלק מהמגוון ישתנה מסניף לסניף, למשל בישום יוקרתי לא מתאים להיות בכל סניף".

 

בחודש שעבר חתמו האחים ניסנוב על רכישת 11 סניפי ניו פארם בתמורה לכ־26 מיליון שקל: 11 מיליון שקל עבור הסניפים וכ־15 מיליון שקל עבור המלאי. מכירת הסניפים היתה חלק מעסקת המיזוג בין שופרסל לניו-פארם, בהיקף של 130 מיליון שקל, שאושרה על ידי רשות ההגבלים העסקיים בספטמבר האחרון והושלמה לפני שבוע. אישור המיזוג הותנה במכירת תשעה סניפים לגורם אחד שיקים רשת פארם מתחרה ויתחייב להפעיל אותה במשך 18 חודשים לפחות מיום הרכישה. בשלב מאוחר יותר החליטו המוכרים להוסיף לעסקה שני סניפים נוספים כדי להפוך אותה לכלכלית יותר עבור הרוכשים וכך רכשו האחים ניסנוב 11 סניפים.

 

 

 

בשבוע שעבר התקבל אישור סופי מרשות ההגבלים למיזוג בין שופרסל לניו-פארם לאחר העברת חנות שופרסל בקניון עזריאלי חיפה לידי רמי לוי. שמה של רשת ניו-פארם ייעלם בקרוב מנוף הפארמים הישראלי, שכן גם שופרסל מתכננת להחליף את שם הרשת ולהכניס אליה מותגים חדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x