$
פרסום ושיווק

בג"ץ מתייצב לצד RGE במכרז להפעלת ערוץ הכנסת

בית המשפט הורה על הוצאת צו ביניים למועצת הכבלים והלוויין העוצר את הליך הבדיקה הנוסף על הצעת RGE ודורש ממנה לנמק מדוע לא הכריזה עליה כהצעה הזוכה לאחר פסילת ההצעה של ערוץ 20

אביב גוטר 14:5126.12.17
בית המשפט העליון הורה על צו ביניים למועצת הכבלים והלוויין העוצר את הליך הבדיקה הנוסף של הצעת RGE ודורש מהמועצה לנמק מדוע לא הכריזה עליה כהצעה הזוכה.

 

לאחר שמועצת הכבלים והלוויין הודיעה על פסילת ההצעה הזוכה של ערוץ 20 במכרז להפעלת הכנסת, הועברה הזכייה להצעה שבמקום השני – זו של קבוצת RGE. במסגרת ההודעה הוחלט כי המועצה תקיים שימוע ובדיקה חוזרת להצעה שהגיעה למקום השני, הצעה שכבר נוקדה כאמור.

 

בעקבות זאת פנתה קבוצת RGE בבקשה דחופה לבג"ץ בטענה שמדובר בהליך לא תקין וכי התוצאה הטבעית והמתבקשת לפי הדין היא שפסילת ההצעה שהגיע למקום הראשון תועבר להצעה שהגיע למקום השני, זו שקיבלה את המספר הנקודות הגבוה ביותר. הפנייה לבג"ץ נעשתה לאחר שב-RGE פנו למועצה בבקשה לעמוד על זכותה לבדוק את ההצעה מחדש, בקשה שנשללה על ידי המועצה.

 

 

יפעת בן חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין יפעת בן חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין צילום: אוראל כהן

 

בתוך כך פנו חדשות 2, שהגיעה למקום השלישי, במכתב למועצת הכבלים והלוויין בו ביקשו לבטל את הליך המכרז כולו. " בחינת הצעת ערוץ 10 (RGE) על ידי חברת טאסק מעלה תהיות ביחס לעמידת הצעתם בתנאי המכרז". בחדשות 2 מסתמכים בין היתר גם על הדברים שנאמרו בחוות הדעת של היועץ הכלכלי החיצוני ששכרה מועצת הכבלים והלוויין ד"ר רועי שלם, בה נאמר: "בסיכומו של דבר, בכל שלוש ההצעות שלא זכו לפני הפסילה של ערוץ 20, מצאתי טעויות מהותיות בתכנית עסקית או פערים מהותיים בינה לבין פרק ג - פרק התוכן".

 

מ-RGE נמסר בתגובה: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט העליון שקיבל את הבקשה. טענתנו העקבית מזה חודשים היא כי הצעתנו היא הראויה והאטרקטיבית ביותר והייתה אמורה לזכות מלכתחילה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x