$
פרסום ושיווק

ערוץ 20: "מתחילים לחלק מכתבי שימוע"; קרא: ועדה תקדם במהירות הצעת החוק להצלתו

המנכ"ל שכי פרנץ עידכן את העובדים כי ימשיך בצעדים המדורגים לסגירת הערוץ: "כולי תקווה שהממשלה ומועצת הכבלים והלוויין יפעלו מיידית ונצליח להציל את הבית שלנו"; הוועדה שתקדם את הצעת החוק שתאפשר לערוצים הייעודיים לקבל רישיון מסחרי קבוע, תתכנס ביום חמישי הקרוב

אביב גוטר 16:2026.12.17

דרמה בערוץ 20. לפני זמן קצר כינס מנכ"ל הערוץ, שכי פרנץ את העובדים ועדכן אותם על המשך הצעדים: "כמו שהבטחתי, אני מעדכן על כל מהלך שקורה. הייתה לנו אתמול הצלחה גדולה – אך גם אכזבה גדולה. ההפגנה אתמול זכתה לסיקור נרחב ואנו יודעים שזעקות השבר שלכם הגיעו עד לאוזניהם של מקבלי ההחלטות, אך לצערי מלבד מילים יפות בטוויטר אנחנו לא שומעים על התפתחויות או מעשים בפועל. לכן אנו נאלצים, בלב כבד, להמשיך בצעדים המדורגים לסגירת הערוץ ובהמשך היום יחולקו מכתבי שימוע לעובדים".

 

בעקבות כך הודיע שר התקשורת איוב קרא כי תוקם ועדה מיוחדת שתקדם את הצעת החוק של ח"כ שרן השכל, שתאפשר לערוצים הייעודיים לקבל רישיון מסחרי קבוע. הוועדה צפויה להתכנס כבר ביום חמישי הקרוב. 

 

 

 

שכי פרנץ מנכל ערוץ 20 שכי פרנץ מנכל ערוץ 20 צילום: יוסי צבקר

 

 

"השימועים יערכו בתחילת השבוע הבא. אני רוצה שתדעו שאני אלחם עבורכם עד הרגע האחרון, אך הצעדים הללו לא בשליטתי. כולי תקווה כי הממשלה ומועצת הכבלים והלוויין יפעלו מיידית ונצליח להציל את הבית שלנו, את המקום שאנחנו כל כך מאמינים בזכות הקיום שלו בתקשורת הישראלית, את ערוץ 20".

 

הודעתו של פרנץ מגיעה לאחר שבשבוע שעבר שלח פרנץ מכתב ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין ד"ר יפעת בן חי-שגב כי בכוונת בעלי הערוץ להיערך להחזרת הרישיון ולסגירת הערוץ. ההודעה הגיעה לאחר חשיפת כלכליסט לפיה משרד המשפטים העביר חוות דעת למועצה לפיה אם יוענק לערוץ 20 אישור לשדר חדשות, קיים סיכוי לא מבוטל שבג"ץ יהפוך את ההחלטה. הסיבה לכך נעוצה בהפרות הערוץ את תנאי הרישיון שלו והחלטת המועצה שהתקבלה בספטמבר האחרון לחילוט ערבויות. בחוות הדעת פירט משרד המשפטים שתי אפשרויות בהן המועצה תוכל לאשר לערוץ 20 לשדר חדשות באופן זמני, אולם הרוח הנושבת מאופי המכתב מצביעה על קושי במתן אישור שכזה.

 

בערוץ 20 הודיעו כי אין בכוונתם לקבל אישור לתיקון הרישיון שיאפשר להם לשדר חדשות שמותנה בתנאי כזה או אחר. אתמול הפגינו העובדים בקרית הממשלה נגד הכוונה לסגירת הערוץ.

 

במטרה למנוע את סגירת הערוץ מנסים שרת המשפטים איילת שקד ושר התקשורת איוב קרא לקדם את הצעת החוק של ח"כ מהליכוד שרן השכל שנועדה להקל על ערוצים יעודיים, דוגמת ערוץ 20 (ערוץ המורשת) לקבל רישיונות לערוצים מסחריים ללא הגבלות. הצעת החוק עברה אתמול, בשנית, את ועדת השרים לחקיקה וצפויה להגיע בשבוע הבא לדיון בוועדת הכלכלה להכנה לקריאה ראשונה.

 

ח״כ שרן השכל (ליכוד) מגיבה להכנות לסגירת ערוץ 20: "בימים אלה אני פועלת בנחישות בשיתוף פעולה עם שר התקשורת, איוב קרא, כדי לקדם את הצעת החוק שלי לפתיחת שוק התקשורת, שנועדה לשחרר את השוק מכבליו ולהטיב עם כלל ערוצי התקשורת, יעודיים ומסחריים כאחד. ההצעה צפויה לעלות להצבעה במליאה כבר ביום שני הקרוב.

 

"לא אתן שייסגר ערוץ תקשורת בישראל תחת המשמרת שלנו. כפי שאמרתי בעבר, במידה וערוץ 20 ייסגר עקב הנטל הרגולטורי הנורא של מועצת הכבלים והלווין, שכשלה באופן הפיקוח, אפעל לסגירתה המיידית של המועצה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x