$
פרסום ושיווק

שקד וקרא יקדמו את הצעת החוק להצלת ערוץ 20

הצעת החוק הפרטית של ח"כ שרן השכל תאפשר לערוץ 20, שהודיע השבוע כי הוא נערך לסגירה, לקבל רישיון לערוץ מסחרי ללא הגבלות

אביב גוטר 21:4521.12.17
שרת המשפטים איילת שקד ושר התקשורת איוב קרא פועלים להצלת ערוץ 20. השניים החליטו לקדם את הצעת החוק הפרטית של ח"כ שרן השכל שנועדה להקל על הערוצים הייעודיים לקבל רישיונות לערוצים מסחריים ללא הגבלות.

 

בכך מקווים השרים לפתור את הפלונטר שנוצר לאחר שערוץ 20 הודיע השבוע כי לאור הסבך הרגולטורי שמוטל עליו הוא נערך להחזרת הרישיון וסגירת הערוץ.

 

הודעת ערוץ 20 עוררה זעם בקרב שרים וחברי כנסת בקואליציה שתהו איך ערוץ תקשורת בעל גוון ימני שמחבק את הממשלה מודיע על סגירה בשל קשיים רגולטוריים.

 

הצעת החוק של השכל עברה בקריאה טרומית ואושרה בוועדת שרים לחקיקה בחודש שעבר, אולם אז הוחלט שלא לקדמה מאחר שמשרד התקשורת מקדם הצעת חוק דומה. בעקבות האירועים האחרונים החליטו השניים לקדם את הצעת החוק, וכבר בשבוע הבא תעלה ההצעה לוועדת הכלכלה להכנה לקריאה ראשונה.

 

איילת שקד איילת שקד צילום: אוהד צויגנברג

לפי הצעת החוק, ערוץ ייעודי שירצה להחליף את הרישיון שלו ברישיון מסחרי חדש במסגרתו לא יחולו עליהם מגבלות על היקפי פרסום וחובות השקעה בתוכן, מה שאמור לסלול את הדרך לערוץ 20 לשדר חדשות. עם זאת ההצעה צפויה לעורר התנגדות משמעותית מצדם של הערוצים המסחריים קשת, רשת ועשר, עליהם חלים חובות רגולטוריים להשקעה בהפקות מקור ושידורי חדשות.

 

שקד אמרה כי "ערוץ 20 מביא טלוויזיה איכותית ומגוונת. הרגולציה הקיימת ארכאית והגיע הזמן לפתוח את השורות לקשת רחבה של דעות. יחד עם השר קרא נוביל לחקיקה מהירה להסרת הרגולציה המיותרת לערוץ מסחרי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x