$
פרסום ושיווק

קופיקס משנה אסטרטגיה: כבר לא פיקס פרייס

החברה הודיעה על השקת קופיקס פלוס ששיכלול מוצרים בתכולה גדולה יותר מהמוצרים שנמכרים בחמישה שקלים. בתוך כך, הרשת מקימה עם שותפיה ברוסיה חברה בינלאומית שתפתח בתי קפה בזכיינות במדינות שונות

אורנה יפת 11:4218.12.17

קופיקס משנה אסטרטגיה. החברה הודיעה הבוקר כי היא משנה את התמחור ואת תמהיל המוצרים. לצד החזרה לתמחור של מוצרי קופיקס ב 5 שקלים, משיקה הרשת את המותג קופיקס פלוס שיכלול מוצרים בתכולה גדולה יותר מהמוצרים שנמכרים בחמישה שקלים ובין היתר תציע הרשת מיץ, קפה, אייס קפה, שייק, לחמניית, סלטים, מרקים, ועוד שרובם מיוצרים במפעל החברה. החברה תתחיל למכור מוצרים בשני תמחורים עיקריים - ב-5 שקלים וב-8 שקלים.

 

 

 

גם בתחום המאפים יושקו מוצרים חדשים יקרים יותר על בסיס חמאה ושקדים שמייצרת עבור הרשת פילסברי.

 

סניף ראשון לקופיקס סניף ראשון לקופיקס צילום: ישראל מלובני

 

 

בתוך כך נכנסת הרשת לתחום המנות האישיות ותשיק ארוחות ילדים ב-12 שקל. כמו כן תחל הרשת למכור מגשי ארוח של סנדביצ'ים וסלטים למשרדים ובתי עסק. הזכיינים יקבלו הזמנות מבית עסק והמגשים יצאו לזכיין מהמרלוג של החברה. החברה משיקה מותג לשוק המוסדי תחת המותג FOODIS.

 

יקי ודמני מנכ"ל קופיקס אמר לכלכליסט "שינינו את כל תהליכי העבודה בחברה בארבעה החודשים האחרונים. ייעלנו את המפעל ביבנה שמסוגל להגיע כיום לייצור של 5 מיליון פריטים בשנה לעומת כ-3 מיליון פריטים. ההתייעלות מאפשרת לנו לייצר את רוב המוצרים במפעל החברה שנקרא אורבן מזון איכות. כשזכיין יימכור מוצרים במחירים גבוהים מ 5 שקלים הוא יוכל להרוויח יותר".

 

 

 

 

לשאלה איך תרוויחו תפעולית ב-5 שקלים אם הפסדתם ב-6 שקלים ענה ודמני "אני בטוח שהצרכן יחזור אלינו. הצרכן ביקש שנחזור ל-5 שקלים. יש בינינו לבין הצרכן ברית וברגע שאנחנו איתו הוא יחזור אלינו". החברה מדווחת על שינוי המודל על רקע המגעים שהיא מנהלת להכנסת שותף אסטרטגי לקופיקס שהמודל התפעולי שלה של מכירת מוצרים ב-5 שקלים בלבד כשל. החברה מנהלת מגעים להכניס את רמי לוי כשותף לחברה. לוי מעוניין בחברה בשל 30 המיקומים של סופר קופיקס ופחות מעניינת אותו רשת בתי הקפה.

 

בתוך כך מדווחת הרשת כי חתמה עם השותפים העסקיים להקמת רשת קופיקס בעולם. הרשת מקימה עם שותפיה ברוסיה חברה בינלאומית שתפתח בתי קפה בזכיינות במדינות שונות. אורבן קופיקס תחזיק 30% בחברה והמשקיעים יחזיקו 70%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x