$
פרסום ושיווק

אדידס ישראל: 3 בכירים, בהם מנהל הרשת, פוטרו בהוראת החברה הגרמנית

ל"כלכליסט" נודע כי באדידס ישראל פועלים לפתוח רשת חנויות לצעירים; לצורך כך, החברה גייסה לראשונה זכיין

אורנה יפת 20:5313.12.17

מה קורה בחברת אדידס ישראל של משפחת מוליוב? שלושה בכירים בחברה פוטרו אמש בהוראת החברה הגרמנית, בעלת השליטה באדידס ישראל. שלושת הבכירים הם מנהל הרשת ניר חליווה, סמנכ"לית השיווק קרן נהיר וסמנכ"ל התפעול שמוליק דוקובסקי. העזיבות הללו מתווספות לשתי עזיבות נוספות של בכירים לפני כחודש.

 

ואולם זו אינה הטלטלה היחידה בחברה. ל"כלכליסט" נודע כי באדידס ישראל פועלים לפתוח רשת חנויות לצעירים, תחת השם Adidas young athlets כאשר חנות ראשונה בפיילוט נפתחה לפני כמה חודשים באייס מול באילת. לראשונה גייסה אדידס זכיין להקמת הרשת לצעירים, לאחר שעד היום כל החנויות הופעלו בבעלותה המלאה. לצורך פתיחת הרשת לצעירים גויס זכיין בשם אריק ממן, שפעיל בתחום קמעונאות האופנה. גורמים בקניונים מסרו כי הזכיין שגויס כבר חתם על חוזים לפתיחת 10 חנויות אל מול הקניונים, באישורה של אדידס וכי ארבע החנויות הראשונות אמורות להפתח בתוך כחודש וחצי.

 

אלא שממש רגע לפני הפתיחה החליטו באדידס לסגת מההתחייבות אל מול הזכיין ולפתוח את החנויות בבעלות עצמית של החברה. בענף טוענים שמדובר במהלך שכפי הנראה הוכתב על ידי החברה הבינלאומית ולאחר השקעות כספיות גבוהות שהשקיע הזכיין בתשלום דמי פינוי, התאמת מערכות לאדידס העולמית וגיוס כספים להקמת הרשת החדשה. כך או כך, רשת הצעירים של אדידס תיפתח, אלא שבשלב זה נותרה פתוחה שאלת מיליוני השקלים, מי ייפתח את הרשת החדשה והאם אדידס תפר הסכמים אל מול הזכיין.

 

שלום מוליוב שלום מוליוב צילום: עמית שעל

ענקית הספורט הגרמנית אדידס הגדילה בשנים האחרונות את פעילותה בישראל והחל מינואר 2015 היא מחזיקה ב-75% ממניות לייף ספורט, בעלת הזכיון לשיווק והפצה של מוצרי אדידס בישראל. לייף ספורט הוקמה בשנת 2003 כשותפות בין גדעון מוליוב לבין אורי קמלי. בינואר 2009 נכנסה אדידס העולמית לשותפות ורכשה 51% בלייף ספורט (אדידס ישראל) כאשר יתרת המניות נחלקה שווה בשווה בין מוליוב וקמלי, ובנובמבר 2015 רכשה החברה העולמית את המניות של קמלי בלייף ספורט והיא מחזיקה כיום 75% באדידס ישראל כאשר את היתרה מחזיק גדעון מוליוב. מנכ"ל החברה בישראל הוא שלום מוליוב, אחיו של גדעון.

 

קרן נהיר, סמנכ"לית השיווק, היתה הישראלית הראשונה שאיישה את התפקיד. עד תחילת 2015 אוישה המשרה על ידי נציגים מחו"ל, ואז מינה שלום מוליוב את נהיר שקודם לכן ניהלה את רשת החנויות של מותג הספורט. לא מן הנמנע כי במסגרת השינויים הנוכחיים יאויש מטה החברה מחדש על ידי פונקציות מהחברה העולמית שכן את מקומו של נחמני, סמנכ"ל הכספים, איישה החברה על ידי נציג מחו"ל.

 

אדידס נחשבת לאחת מקמעונאיות האופנה המצליחות בישראל. המותג עשה בשנים האחרונות קפיצת מדרגה משמעותית בפריסת החנויות ובאסטרטגיה השיווקית מונה כיום כ-50 חנויות והרשת, תחת ניהולו של שלום מוליוב, נחשבת לחנות עוגן בקניונים ומתחרה ראש בראש במותג נייקי. משפחת מוליוב מחזיקה גם ברשת מגה ספורט והיא יבואנית של מותגי ספורט רבים בהם סקצ'רס, דיאדורה, קונברס, אולסטאר, ארנה ואחרים.

 

בראיון שנערך עם שלום מוליוב לפני ארבע שנים ב"כלכליסט" הוא נשאל לסוגיית העדיפות של חברה משפחתית על פני חברה בינלאומית וענה: "חד משמעית אני מעדיף את אדידס על פני חברה משפחתית. בחברה משפחתית אתה מחליט מהבטן. חברות גלובליות לא אוהבות את זה, אתה צריך לקבל החלטה על בסיס נתונים קשיחים ושיהיו תהליכים, ורוציםלראות איך יש בחברה תהליכים בונים ומקיימים ולא משהו אקראי. יש לנו דו"ח רווח והפסד שיורד לרמת הקשקש, השקל הבודד. אין הפתעות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x