$
פרסום ושיווק

כלכליסט TV

לא לחשוש ממע"מ, לשלם בדולרים ולהיעזר בחבר: הטיפים לקנייה נבונה ברשת

רגע לפני תחילת עונת השופינג של סוף השנה. מה מעדיף היום הצרכן הישראלי, ומהם הטיפים לרכישה מוצלחת באתרים בחו"ל

עוזי בלומר 15:0323.11.17

מבצעי ההנחות הגדולים של ה"בלאק פריידיי" יחלו מחר (ו') באופן רשמי ובכך תתחיל למעשה עונת קניות סוף השנה בארה"ב וברחבי העולם. מיליוני אמריקאים ואירופים יסתערו על החנויות, בעוד שעל פי נתוני התאחדות הקמעונאים בארה"ב, 69% מהאמריקאים, כ-164 מיליון בני אדם, מתכננים לבצע קניות בסוף השבוע שיתחיל ב"בלאק פריידיי" ויימשך עד יום שני, ה-27 בנובמבר, "סייבר מאנדיי".

 

 

 

גם הצרכן הישראלי גילה בשנים האחרונות את השופינג באינטרנט, ואת הנחות סוף השנה בארה"ב. לדברי אפי דהן, מנהל אזור רוסיה המזה"ת ואפריקה בפייפאל, היקף הרכישות של הצרכנים הישראליים באינטרנט בשנת 2017 יגיע לכ-14 מיליארד שקל, עלייה של 20% משנת 2016. בדואר ישראל מצפים בנובמבר השנה להגעת 7 מיליון חבילות מחו"ל, לעומת 6.5 מיליון חבילות בנובמבר 2016.

 

אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של איביי בישראל, צופה שבמהלך "בלאק פריידיי" יירשם גידול ניכר במספר העיסקאות שמבצעת איביי בשוק הישראלי. לדבריו, בימים רגילים מבוצעת עסקה בישראל בכל 2 שניות, אך במהלך מבצעי סוף השנה הוא מצפה לביצוע מכירה אחת בכל חצי שנייה,  פי 4 מהקצב הרגיל.

 

גולדנברג מצביע על שינוי שחל בהרגלי הרכישה של הישראלים. בעבר נטו הישראלים לרכוש מוצרים זולים כמו כיסויים לסמארטפון, ואילו בחמש השנים האחרונות עברו לרכוש סמארטפונים ומכשירים אלקטרוניים שבהם ניתן לחסוך מאות שקלים בכל עסקה. לדברי גולדנברג, השינוי מצביע על כך שהצרכן הישראלי צבר ניסיון וביטחון, ומוכן להוציא בקניה באינטרנט הרבה יותר מבעבר.

 

לא רק צעירים מתכוונים להשתתף בחגיגת הקניות. אריק אופיר, מנכ"ל משותף בחברת SeniorMarket שמתמחה בשיווק לקהל מבוגר, אומר שבני 65 ומעלה מגלים עניין רב ברכישות אינטרנטיות, ויש להם זמן פנוי וכסף להשקיע בכך. לקראת "בלאק פריידיי" קיימה החברה סדנת הדרכה לרכישה נכונה באינטרנט, לבני 65 ומעלה, במשרדי איביי בנתניה. 

  

באתר USHOPS שמאפשר לישראלים לבצע קניות בארה"ב תוך שימוש בכתובת אמריקאית ושילוח לישראל, נערכים לכ-30 אלף חבילות שיגיעו ארצה בימים הראשונים של השבוע הבא. ירון בן אלי מנכ"ל קב' USHOPS, אומר שהחברה תגברה את מספר הטיסות שהזמינה, ואת פעילות מרכז השילוח שלה בארה"ב.

  

ומהם הטיפים לביצוע קניה מוצלחת באינטרנט? אפי דהן ממליץ לכם להפעיל שיקול דעת ולא להתפתות להצעות חשודות וזולות מדי, וגם לוודא מראש מהן אפשרויות ההחזרה של המוצר. גולדנברג ממליץ לבצע את תהליך הרכישה יחד עם מישהו שכבר צבר ניסיון בכך, ויכול להפנות לאתר אמין. בן אלי ממליץ לבחור פריטים ולהכניס אותם לעגלת הקניות מראש, אבל לאשר את העיסקה רק תוך כדי ה"בלאק פריידיי" אחרי שהמחירים יירדו משמעותית. עוד עצה שלו היא להקפיד שמחיר הרכישה נקוב בדולרים ולא בשקלים, כי כך תוכלו להיחשף למוצרים שזמינים לקהל האמריקאי ולא לקהלים ממדינות אחרות, וגם לא תשלמו עמלת המרה.

 

בלאק פריידיי, איך לקנות נכון? בלאק פריידיי, איך לקנות נכון? צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x