$
פרסום ושיווק

ליצמן ואלי כהן הגיעו להסכמות על תקנות התמרוקים

והנוסח המתוקן יוגש למשרד המשפטים עד סוף השבוע. על פי ההסכמות, משחות השיניים ומי הפה יוחרגו מהתקנות. רשימת המדינות שמהן מאושר יבוא מקביל תורחב כדי להגביר את התחרות

אורנה יפת 15:4106.11.17

הבנות בנוגע לרפורמת התמרוקים. שרי הכלכלה והבריאות הגיעו להסכמות ראשוניות באשר לתקנות התמרוקים והנוסח המתוקן של התקנות יוגש למשרד המשפטים עד סוף השבוע.

 

 

על פי ההסכמות, משחות השיניים ומי הפה, סביבן נסובה המחלוקת בין המשרדים, יוחרגו מהתקנות, ולא תוחמר הרגולציה ביבואם. כמו כן סוכם כי רשימת המדינות שמהן מאושר יבוא מקביל תורחב ותכלול מדינות נוספות על מנת להגביר את התחרות בשווקים.

 

משרד הבריאות משך בעבר את תקנות רפורמת התמרוקים בעקבות חילקוי הדעות בנוגע למשחות שיניים ומוצרים לחלל הפה. המשרד התנגד בכל תוקף כי מוצרים אלה ייובאו ביבוא מקביל בטענה כי מדובר במוצרים שזוכים לזיופים רבים המסכנים את הבריאות ואף עלולים במקרים קיצוניים לגרום למוות. משרדי הכלכלה והאוצר התנגדו בתוקף להגברת הרגולציה סביב מוצרים אלה וחילוקי הדעות גרמו לכך שמשרד הבריאות משך את התקנות.

 

שר הכלכלה אלי כהן שר הכלכלה אלי כהן צילום: אוראל כהן

 

בחודש האחרון נסעו נציגי משרדי הבריאות והכלכלה לבריסל כדי להתרשם מהחלת הרגולציה האירופאית עליה מתבססת רפורמת התמרוקים.

 

היקף שוק מוצרי הטיפוח והתמרוקים מוערך בכ- 8.6 מיליארד שקל בשנה, ומאופיין כשוק ריכוזי שבו שולטים מספר יבואנים בלעדיים גדולים. יחד עם זאת, בקטגוריות התמרוקים השונות יש לא מעט יבוא מקביל.

 

אחד החסמים המרכזיים המשמר את הריכוזיות הגבוהה בשוק זה, הוא הקושי ביבוא מקביל, ולפיכך הסרת החסמים בשוק היא גם אחד הפתרונות החשובים להגברת התחרות והקטנת הריכוזיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x