$
פרסום ושיווק

משרד הכלכלה נוטה להסכים להמלצות משרד הבריאות לגבי רפורמת התמרוקים

בשבועות הקרובים צפוי משרד הבריאות להגיש נוסח תקנות מעודכן לוועדת הבריאות, בתקווה שהפעם תהיה הסכמה בין כל המשרדים הממשלתיים

אורנה יפת 17:2430.10.17

משרדי הכלכלה והבריאות קרובים להבנות בנוגע לחילוקי הדעות שהתעוררו סביב תקנות רפורמת התמרוקים. במשרד הכלכלה נוטים להסכים להמלצות משרד הבריאות ובין היתר ינסו לקיים את בקשת המשרד להתחבר למערכת התראות בינלאומית שמדווחת על ריקול של תמרוקים בחו"ל.

 

 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בחודש ספטמבר, לאחר שמשרד הבריאות משך את התקנות לרפורמת התמרוקים עקב חילוקי הדעות מול משרדי הכלכלה והאוצר, הציע משרד הבריאות מתווה זמני לתקופת הביניים עד שיוגשו התקנות מחדש בחודש דצמבר.

תמרוקים (ארכיון) תמרוקים (ארכיון) צילום: אסף לב

 

בין היתר ביקשו במשרד הבריאות כי אגף הרוקחות יוכל לקבל התראה מיידית בזמן אמת על איסוף מהמדפים של תמרוק בחו"ל, ממערכת התראות שפותחה עבור רגולטורים וקיימת כיום במשרד הבריאות בתחום המזון. בפרקטיקה, נדרשת התערבות של משרד הכלכלה להתחברות למערכת האירופאית כיוון שלמנהל סחר חוץ יש הסכמי סחר עם האיחוד האירופי והוא הפלטפורמה דרכה יכול משרד הבריאות להתחבר למערכת.

 

ביום חמישי חזרו נציגי משרד הבריאות ומשרד הכלכלה מסיור בבריסל בו השתתפו ד"ר אוסנת לוקסמבורג ורינת בכר מטעם משרד הבריאות ואנואר חילף ממשרד

הכלכלה. נציגי הכלכלה והבריאות נפגשו עם נציגי משרד הבריאות הבלגי ולמדו כיצד פועלת מערכת ההתראות על ריקול של תמרוקים וכיצד פועלת הרגולציה האירופאית, כיצד מוגש תיק המוצר של התמרוק ואיך נאכפת הרגולציה האירופית.

 

בשבועות הקרובים צפוי משרד הבריאות להגיש נוסח תקנות מעודכן לוועדת הבריאות, בתקווה שהפעם תהיה הסכמה בין כל המשרדים הממשלתיים. בין הדרגים המקצועיים של משרד הבריאות והכלכלה נרשמה התקרבות בעמדות בשבוע האחרון במסגרת המפגשים עם גורמים אירופים, אלא שבמשרד האוצר, שמהווה גורם משמעותי באישור רפורמת התמרוקים והיה ממתנגדי התקנות ביחד עם משרד הכלכלה, החליטו שלא לשלוח נציג מטעמם לבריסל.

 

כעת נותר לראות האם במשרד הכלכלה יצליחו להשפיע על משרד האוצר לשנות את עמדתו ולהצביע בעד הרפורמה ומאידך, עד כמה יצליחו במשרד הבריאות להתגמש בדרישות מהיבואנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x