שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

שלושה סניפים של פוראבר 21 נסגרו

מליסרון סגרה בשבוע שעבר את הסניפים בקריון ובגרנד באר שבע, וסניף נוסף נסגר בביג אשדוד. גינדי במו"מ לסגירת החנות בקניון TLV

אורנה יפת 07:5530.10.17

הקניונים ממשיכים לצמצם את סניפי רשת האופנה האמריקאית פוראבר 21. לפני כשבוע סגרה קבוצת מליסרון את סניפי הרשת בקריון בקריית ביאליק ובגרנד באר שבע. קודם לכן, בתחילת אוקטובר, סגרה קבוצת הנדל"ן ביג את סניף של פוראבר 21 בביג פאשן אשדוד. השטח שפונה בביג אשדוד, של 1,700 מ"ר, הועבר לקבוצת פוקס שתפתח עליו שתי חנויות של רשתות בינלאומיות אחרות: אורבן אאוטפיטרס — מותג האופנה החדש שפוקס מביאה בישראל — וחנות של רשת אופנת הספורט, Foot Locker.

 

 

 

 

למהלך הנוכחי קדמו סגירות בניגוד לרצונה של פוראבר 21 בקניון עזריאלי איילון, שם פונה שטח החנות לטובת המותגים הבינלאומיים זארה הום וסופר דריי, מותג האופנה הבריטי שמייבאת קבוצת אלפא, ובקניון עזריאלי מלחה שעל שטח החנות שפונתה שם נפתחה חנות אורבניקה, שבבעלות קבוצת קסטרו־הודיס. בעזריאלי תל אביב צמצמה קבוצת עזריאלי את שטח החנות משתי קומות לקומה אחת והסבה את המרחב שהתפנה לטובת הרחבת שטח החנות של רנואר. כל הסניפים פונו לפני תום החוזה.

 

 

פוראבר 21 פוראבר 21 עמית מגל

 

 

 

כעת נותרה הרשת עם שלושה סניפים: בקניון הזהב בראשון לציון, שם פתחה הרשת חנות ב־2015 בשל חוזה שהיתה חתומה עליו, ולקניון שולם שכר הדירה של החנות עד לסוף השנה הנוכחית; בקניון עזריאלי תל אביב, שבו לחנות יש חוזה שכירות ארוך טווח; ובקניון גינדי TLV, שבו גם מנהלת הנהלת הקניון מו"מ עם רשת האופנה לסגירת החנות במטרה לאייש במקומה סניף של אורבן אאוטפיטרס.

 

בקניונים לא מרוצים מהביצועים של מותג האופנה שחולש על שטחים נרחבים של 1,500 מ"ר ומעלה והפדיונות שלו הולכים ומצטמצמים. זה כשלעצמו פוגע בהכנסות הקניונים שמלבד שכר דירה קבוע גובים אחוזים מהפדיון כאשר מכירות החנות עולות. הירידה של עשרות אחוזים במכירות של פוראבר 21 באה לידי ביטוי בצמצום התשלומים שלה לקניונים, ואלה מעדיפים לפנות את השטחים לטובת מותגים בינלאומיים חדשים שמגיעים לישראל. בין היתר מכניסה קבוצת פוקס שלושה מותגים של קבוצת אורבן אאוטפיטרס וממשיכה לפתוח סניפים של Foot Locker.

 

כישלונה של פוראבר 21 שנכנסה לישראל עם ציפיות גדולות לכבוש את שוק האופנה בישראל, נובע, לטענת הקניונים, מהעובדה שהרשת נוהלה מרחוק על ידי צוות ניהול מארה"ב ולא השכילה להציב בישראל הנהלה מקומית או להעביר את הניהול לזכיין ישראלי.

 

בפוראבר 21 סירבו להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x