שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בג"ץ דחה בקשת סלקום לצו ארעי - והמעבר ל-HD יתקיים כמתוכנן

סלקום עתרה כדי לגרום לכך שגם שידורי עידן פלוס יעברו ל-HD, וזאת משום שחלק גדול ממשתמשיו הוא לקוחות סלקום tv. סלקום ביקשה לעכב את המעבר עד שיימצא פתרון לעידן פלוס

אביב גוטר 13:1824.10.17
בג"ץ דחה את הבקשה לצו ארעי במסגרת עתירת סלקום לעכב את מעבר שידורי הערוצים המסחריים ב-HD. בג"ץ קבע כי המשיבים - משרדי האוצר והתקשורת, הרשות השנייה, הערוצים המסחריים וחברות התקשורת - יגישו את תגובתם לעתירה בתוך 30 ימים.

 

 

 

לקראת פיצול ערוץ 2 והמעבר של זכייניות קשת ורשת לשידור של 7 ימים בשבוע באפיקים נפרדים, הוחלט כי הערוצים המסחריים יעבירו את שידוריהם באיכות HD, בשונה מכפי שהם משדרים היום. כ-300 אלף בתי אב המשתמשים בשירותיהם של מערך עידן פלוס ימשיכו לצרוך את הערוצים המסחריים באיכות נמוכה עד שיימצא פתרון שבו המערך יעביר את השידורים באיכות הנדרשת על פי החוק.

 

השקת סלקום tv השקת סלקום tv צילום: נמרוד גליקמן

 

מטרתה של סלקום נועד לגרום למדינה לשדר באיכות HD גם בעידן פלוס ולא למנוע את המעבר, בטענה שהמדינה לא נערכה כראוי למהלך. מחצית מבתי האב שצורכים את שידורי עידן פלוס הם לקוחות סלקום tv שבחרה להעביר את שידוריה על גבי המערך על מנת לחסוך תשלומים לבזק משום ששידוריה מועברים על גבי תשתיות האינטרנט של בזק.

 

שימוש במערך עידן פלוס חוסך לסלקום סכום לא מבוטל מאחר שמרבית הצפייה נעשית בערוצים המסחריים. כעת תיאלץ סלקום למצוא פתרון טכנולוגי שיאפשר שידורי HD גם בממירים שלה.

 

בעתירה שהוגשה נגד משרדי האוצר והתקשורת, הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, הערוצים המסחריים וכמעט כל חברות התקשורת דורשת סלקום כי גופי השידור ימשיכו לשדר באיכות זהה בכל הפלטפורמות עד למציאת פתרון במערך שידורי עידן פלוס שיכלול שידורים באיכות גבוהה.

 

עוד נטען כי המעבר לשידורי HD מתבצע "באפליה לרעה וללא הצדקה של מנויי שירות הטלוויזיה של סלקום ושל צופי מערך עידן פלוס אל מול חברות הכבלים והלוויין ולקוחותיהן. אפליה זו נובעת מחוסר מוכנותם וחוסר נכונותם הבלתי מנומק של משרד התקשורת והרשות השנייה לגרום לכך ששידורי HD של הערוצים המסחריים יופצו באופן שוויוני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x