$
פרסום ושיווק

להערות הציבור: ההסדר בין תנובה לרשות ההגבלים העסקיים

הרשות פרסמה את ההסכם על פיו תנובה תודה באחריותה לשלושה הסדרים כובלים ותשלם 25 מיליון שקל. זה שלב אחרון לפני הגשת ההסדר לאישור בית הדין להגבלים עסקיים שבעקבותיו הכסף יועבר ישירות לצרכנים

נורית קדוש 15:1323.10.17

רשות ההגבלים העסקיים פרסמה להערות הציבור את ההסכמה שאליה הגיעה עם תנובה, על פיה תנובה תודה באחריותה לשלושה הסדרים כובלים ותשלם 25 מיליון שקל. זה הסכום הגבוה ביותר ששילמה חברה על הפרת חוק ההגבלים העסקיים. זה שלב אחרון לפני הגשת ההסדר לאישור בית הדין להגבלים עסקיים.

 

 

 

כאשר הצו יאושר, הכסף יועבר ישירות לכיסם של צרכני רשתות השיווק שקנו מוצר כלשהו ברשתות שופרסל ומגה במהלך החודש שעבר, דרך כרטיסי האשראי.

 

נוסף על כך, ההודאה של תנובה בעבירות, צפויה להקל משמעותית על תובעים ייצוגיים בקשר לתביעות פיצוי הנוגעות להפרות שבצו. כבר הבוקר, עם חתימת תנובה על הצו המוסכם, הוגשה בבית המשפט המחוזי בקשה להכרה בתביעה בגובה 300 מיליון שקל כייצוגית. 

 

מיכל הלפרין מיכל הלפרין צילום: אוראל כהן

 

על פי טיוטת הצו, שפורסם להערות הציבור, תנובה הייתה צד לשני הסדרים כובלים, האחד מול שופרסל והשני מול מגה, שבמסגרתם הסכימה תנובה עם שתי הרשתות להעלות את המחיר לצרכן של מוצריה. הסיכום עם מגה היה ביחס למרבית מוצרי הגבינה הצהובה של תנובה ולמספר מוצרים אחרים. הסיכום עם מגה התייחס למוצרי מאמא עוף, סנפרוסט ומעדנות.

 

כמו כן הודתה תנובה בהיותה צד להסדר נוסף שבמסגרתו ביקשה מרשתות שופרסל ומגה לערוך מבצע אחיד על מוצרי גבינה לבנה 250 גר' של שלושת ספקיות החלב

הגדולות (תנובה, שטראוס וטרה) לקראת חג שבועות 2011, כך שלא תתקיים תחרות מבצעים בין הספקיות. כן הודתה תנובה כי הרשתות נענו להצעה וביצעו כל אחת מבצעים אחידים לכל הספקיות על המוצר.

 

בנוסף שני נושאי משרה בכירים לשעבר בתנובה ישלמו קנס אישי בגובה של 75 אלף שקל כל אחד.

 

הצו המוסכם שגובש הוא סיומה של חקירת מחלקת החקירות ברשות ההגבלים העסקיים שהחלה ביולי 2012. במהלך החקירה נחקרו חשדות להסדרים כובלים ולהפרות צו הספקים. הצו המוסכם מפורסם כעת להערות הציבור, ובכפוף לשמיעת ושקילת ההערות הוא יוגש לאישור בית הדין להגבלים עסקיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x