$
פרסום ושיווק

איוב קרא על פיצול ערוץ 2: "יריית הפתיחה ברפורמה כוללת בשוק הטלוויזיה"

במסיבת עיתונאים לקראת הפיצול שיתרחש ב-1 בנובמבר הודיע שר התקשורת שלאחריו יוחשכו אפיקים 10 ו-22 למשך ארבעה חודשים; כן הביע את כוונתו להוזיל את דמי המנוי בחבילות הבסיס ב-HOT ו-yes ל-50 שקל; הציע להקים קרן להפקות מקור בסך 100 מיליון שקל במקום תאגיד השידור

אביב גוטר 14:0117.10.17

"הבטחנו פיצול ואנחנו מקיימים. הרבה הרימו גבות ולא האמינו שנגיע ליום הזה, עד לפני יומיים שאלו אותי ופקפקו בביצוע המהלך, אבל הפיצול יתרחש ב-1 בנובמבר", כך פתח היום (ג') שר התקשורת איוב קרא את מסיבת העיתונאים החגיגית לקראת פיצול ערוץ 2 בין שתי זכייניותיו - קשת ורשת. לדבריו, "אנחנו מדברים על יריית הפתיחה ברפורמה כוללת בשוק הטלוויזיה, וברגע היסטורי ביותר בטלוויזיה המסחרית"

 

"בנוסף, אנו מתקדמים לקראת מהפכה גם בטלוויזיה הרב ערוצית", אמר השר ופירט את כוונותיו בנוגע להוזלת דמי המנוי בחבילות הבסיס של HOT ו-yes: "במקום דמי המנוי הנוכחיים שעומדים על 120 שקל, חבילת הבסיס תעלה כ-50 שקל, וכל לקוח יוכל לבחור ערוצים נוספים ולשלם בהתאם לבחירתו. חלק מההסדרה של שוק הטלוויזיה המסחרי יהיה העברת כל הערוצים היעודיים (ערוץ המורשת, ערוץ המוזיקה, ערוץ 9 והלא TV - א"ג) למסלול רישיונות עם חובות מופחתים".
שר התקשורת איוב קרא (במרכז) שר התקשורת איוב קרא (במרכז) צילום: עמית שעל

 

אחת השאלות שעלו סביב פיצול ערוץ 2 ונותרה עד כה ללא מענה, נוגעת למשך החשכת האפיקים הננטשים - 10 ו-22. השר הודיע כי בכוונתו להחשיך את האפיקים למשך ארבעה חודשים במטרה לאפשר לצופים להתרגל לאפיקים החדשים ולהפנים את השינוי. "אנחנו הולכים לקראת תחרות הוגנת בערוצים המסחריים. לא תהיה נסיגה אלא צעדה קדימה. התחרות היא שם המשחק, והצופה יקבע אם הערוץ ראוי ואם יהיה לו רייטינג". במסגרת השינוי, קשת תשדר בערוץ 12, רשת - ב-13 וערוץ 10 - ב-14.

 

גם לסוגיית סגירה אפשרית של תאגיד השידור שעלתה שוב על הפרק ביום ראשון התייחס קרא ואמר: "עמדתי האישית בעניין הזה ברורה – יש לסגור את התאגיד ולהפסיק לבזבז את כספי הציבור. התקציב השנתי של התאגיד עומד על כ-800 מיליון שקל כשאחוז הרייטינג עומד על 1% בלבד בממוצע.

 

"לא באתי עם דעות קדומות, רציתי שיצליחו, ובחצי השנה האחרונה חיכיתי שתהיה תפנית. ניסיתי לשכנע את התאגיד לשדר שידורי ספורט ללא עלות, כאשר אפשר לבצע עסקאות שלא יעלו לתאגיד כסף, אולם הוא פסל את שיתוף הפעולה. מה שווה טלוויזיה ציבורית שלא משדרת משחקים לאומיים או משחקים מאירופה? השכבות החלשות לא נהנות משידורי ספורט במחירים הוגנים.

 

"העדיפות בעיניי היא להקים קרן השקעות בסך 100 מיליון שקל להפקות מקור בערוצים המסחריים שיבטיחו את השידורים שהתאגיד אמור להיות מחויב להם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x