$
מאחורי הקלעים

בלעדי לכלכליסט

הרשימה של איוב קרא נחשפת: יועץ ההסברה של ביבי מתקרב לרשות השנייה

חמישה מתוך 12 המועמדים של שר התקשורת למועצת הרשות השנייה מזוהים עם מפלגת הליכוד, ביניהם היועץ רן ברץ והח"כית לשעבר יוליה שמאלוב־ברקוביץ’

אביב גוטר 07:0610.10.17

יועץ הסברה בכיר בעבר לראש הממשלה, חברת כנסת לשעבר ומועמד המפלגה לראשות עיריית קריית שמונה. אלה חלק מרשימת חברי מועצת הרשות השנייה שגיבש שר התקשורת איוב קרא והגיעה לידי "כלכליסט".

 

מדובר ברשימה שגובשה במשרד התקשורת ובה 12 מועמדים שהועברו לבחינת מוסדות אקדמיים ותרבותיים, מתוכם צפוי השר לבחור חמישה בלבד אף שחסרים במועצה כיום שבעה חברים.

 

ברשימה נמצאת יוליה שמאלוב־ברקוביץ', שעל פי גורמים במערכת הפוליטית תמונה לתפקיד יו"ר הרשות השנייה במקומה של אוה מדז'יבוז'. ברקוביץ’ כיהנה בעבר כמנכ”לית העיתון “וסטי” ולאחר מכן היתה שותפה להקמת ערוץ 9.

 

יוליה שמאלוב־ברקוביץ’ ורן ברץ. תקופה קריטית בטלוויזיה יוליה שמאלוב־ברקוביץ’ ורן ברץ. תקופה קריטית בטלוויזיה צילום: יובל חן

 

 

ברקוביץ' כיהנה גם כחברת כנסת מטעם מפלגת קדימה אולם כמה שנים לאחר מכן, לאור מצבה של קדימה בסקרים, הודיעה על הצטרפות לליכוד והגיעה למקום לא ריאלי בפריימריז.

 

שם בולט נוסף ברשימה הוא ד"ר רן ברץ, מי שהיה יועצו הבכיר של ראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני הסברה. ב־2012 הקים ברץ את אתר מידה, אתר אקטואליה שנועד להעלות על סדר היום התקשורתי עמדות ופרשנות מנקודת מבט שמרנית־ליברלית.

 

בנובמבר 2015 נתניהו החליט למנות את ברץ לראש מערך ההסברה הלאומי, ולאחר זמן מה נחשפה סדרת התבטאויות של ברץ נגד הממשל האמריקני ויריבים פוליטיים של נתניהו שעוררה סערה ציבורית. לבסוף הוחלט לוותר על המינוי וכמה חודשים לאחר מכן מונה ברץ, כאמור, ליועץ בכיר, תפקיד שאותו עזב בתחילת 2017.

 

שלושה אנשים נוספים ברשימה מזוהים עם מפלגת הליכוד. מלבד שמאלוב־ברקוביץ' וברץ, הרשימה מונה גם את עו"ד אבי קורקוס, חבר מרכז הליכוד מנהריה, סמי מלול שהיה מועמד מטעם הליכוד לראשות עיריית קרית שמונה, ואפי להב, שעל פי אתר הכנסת מופיע כשדלן קבוע ועצמאי שחבר במפלגת הליכוד. עוד מועמד בולט מתוך הרשימה הוא הזמר והמלחין חנן יובל. יובל כיהן לתקופה קצרה כיו”ר איגוד אמני ישראל (אמ"י), וכחבר מליאת רשות השידור.

 

כרגע פועלת מועצת הרשות השנייה ללא מספיק חברי מועצה הנדרשים לה על מנת לקבל החלטות. נדרשים לה לפחות 10 חברי מועצה מתוך 15 בסך הכל כדי לאשר החלטות, אך בפועל יש לה שמונה בלבד.

 

זאת כשבעוד פחות מחודש, ב־1 בנובמבר יעברו זכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, לשדר כל אחת בנפרד באפיק נפרד בשבעה ימים בשבוע. את המהלך שנרקם במשך יותר משש שנים הובילה הרשות השנייה אולם בעקבות פרישתן של היו"ר אוה מדז'יבוז' וחברת המועצה איילת ברעם־צברי המועצה משותקת באחת התקופות הקריטיות ביותר.

 

שלשום (א') אושר בממשלה מינויו של שפיק עבד, חבר המועצה, לתפקיד מ"מ יו"ר המועצה במקומה של מדז'יבוז' עד למינוי יו"ר קבוע. לאחר גיבוש רשימת מועמדים מצומצמת לחברי המועצה, קרא צפוילהעבירה לאישור הממשלה, שבדרך כלל לא נוטה להתנגד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x