$
פרסום ושיווק

הרשות השנייה שותקה ערב הפיצול בערוץ 2

חודש לפני פיצול שידורי ערוץ 2 נותרת מועצת הרשות ללא המספר המינימלי הנדרש בחוק לקבלת החלטות. משרד התקשורת: "השר יגבש רשימת מועמדים"

אביב גוטר 09:2627.09.17

מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לא תוכל לקבל החלטות החל משבוע הבא, באחת התקופות הקריטיות עבור שוק התקשורת, חודש לפני פיצול ערוץ 2 ומעבר הזכייניות לרשיונות ולשבעה ימי שידור. זאת מאחר והמועצה תישאר ללא המספר המינימלי הנדרש בחוק לצורך פעילותה.

 

ביום ראשון הקרוב צפויה יו"ר הרשות אוה מדז'יבוז' לעזוב את תפקידה ולהתמנות למנכ"לית הרשות למעמד האישה במשרד לשוויון חברתי. בנוסף, בימים הקרובים צפויה לעזוב את המועצה חברת המועצה איילת ברעם־צברי, לאחר שמבקר הפנים של המועצה העיר לה כי אינה נוכחת בישיבות.

 

אווה מדז'יבוז' יו"ר הרשות השנייה אווה מדז'יבוז' יו"ר הרשות השנייה צילום: ענבל מרמרי

 

 

העזיבות צפויות להשאיר את המועצה עם 8 חברים בלבד מתוך 15, בשעה שחוק הרשות השנייה דורש מהמועצה מינימום של 10 חברים כדי לקבל החלטות. בסעיף 21 בחוק נקבע כי "קיום המועצה, סמכויותיה ותוקף החלטותיה לא ייפגעו מחמת שנתפנה מקומו של חבר מועצה או מחמת ליקוי במינויו או בהמשך כהונתו, ובלבד שמספר חברי המועצה לא פחת משני שלישים".

 

לאחר ש"כלכליסט" פנה אתמול למשרד התקשורת בנושא החלו במשרד במגעים קדחתניים בניסיון למנוע את התפרקות המועצה בתקופה כה רגישה לשוק. ב־1 בנובמבר צפוי אפיק 22 להיסגר וזכייניות ערוץ 2 קשת ורשת יעברו לאפיקים 12 ו־13 בהתאמה ולשידור של שבע ימים בשבוע. במקביל ערוץ 10 ייפרד מאפיק 10 ויעבור לשדר באפיק 14.

 

לפני מספר חודשים הסכים שר התקשורת איוב קרא לבקשת השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל להקדים בחודש את מועד פרישתה של מדז'יבוז, שתוכנן למועד הפיצול. אתמול פנה קרא לגמליאל וביקש ממנה לדחות בחודש את הפרישה, אך זו סירבה לבקשה שכן הרשות למעמד האישה מתנהלת זה כחצי שנה ללא מנכ"ל קבוע. בסביבת גמליאל אומרים כי מועד פרישתה של מדז'יבוז היה ידוע מראש זה חודשים רבים ולא ברור מדוע המתינו במשרד התקשורת לרגע האחרון.

 

במקביל נאבק משרד התקשורת לקדם מינוי יו"ר רשות זמני לאחר שטרם הצליח לקדם מינוי קבוע. הנושא לא עלה לדיון בישיבת הממשלה שנערכה אתמול וכדי לא להשאיר את הרשות ללא יו"ר בפועל צפוי להיערך סבב הצבעה טלפוני. קרא מבקש למנות לתפקיד היו"ר הזמני את חבר מועצת הרשות שפיק עבד, שהיה היחיד מבין חברי המועצה שהסכים לכהן בתפקיד כממלא מקום בלבד.

 

לפי ההערכות בשוק התקשורת, המועמדת המובילה לתפקיד יו"ר קבוע היא יוליה שמאלוב־ברקוביץ', בעבר ח"כית מטעם סיעת קדימה. אלא שכדי למנותה ליו"ר הרשות יש ראשית למנותה לחברת מועצת הרשות, הליך הדורש את המלצתם של מוסדות תרבות ואקדמיה וכן את אישור הממשלה.

 

ממשרד התקשורת נמסר: "השר צפוי לגבש רשימת מועמדים סופית מתוכם ייבחרו חברי מועצה חדשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x