שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

לא רק אורבן אאוטפיטרס: "זארה הפולנית" תפתח רשת חנויות בישראל

קבוצת H&O חתמה על הזיכיון למותג RESERVED, שנחשב למקביל לזארה בזכות עיצוב דומה ומחיר נמוך יותר. שלושה סניפים ייפתחו במחצית 2018

אורנה יפת 08:3820.09.17

עוד מותג אופנה בינלאומי נחשק מגיע לישראל כבר ב־2018. ל"כלכליסט" נודע כי המותג הפולני RESERVED, של קבוצת האופנה האירופית LPP, יפתח רשת חנויות בארץ. הקבוצה, שנסחרת בבורסה בפולין, חתמה על הסכם זיכיון עם חברת H&O הישראלית שתנהל את רשת האופנה בארץ. RESERVED נחשב למותג המוביל בפולין ויש לו 461 חנויות ברחבי העולם.

 

קבוצת LPP מחזיקה בחמישה מותגי אופנה, ומכירותיה ב־2016 הסתכמו בכ־6 מיליארד שקל. H&O תחזיק בזיכיון לכל המותגים. בשלב הראשון ייפתחו חנויות של RESERVED שמיועדת לכל המשפחה, ואשר היעד שלה הוא פריסת 30 סניפים בישראל. מדובר במותג שנמצא בצמיחה בעולם, ושלושת הסניפים הראשונים שלו ייפתחו במחצית 2018 באזור תל אביב וגוש דן. שטח כל חנות יעמוד על 1,500 מ"ר, וכל אחת תכלול מחלקות לנשים, גברים וילדים.

 

בענף האופנה משווים את LPP לקבוצת אינדיטקס הספרדית, בעלת המותג הפופולרי זארה, שכן היא מונה מספר מותגים שונים הממוצבים שונה אחד מהשני. המותג המוביל הוא כאמור RESERVED, שדומה בעיצוב לזארה אך מציע מחירים זולים מהרשת הספרדית. הפריזנטורית של RESERVED היא קייט מוס, שבשבוע שעבר הגיעה להשקת חנות ענק של המותג באוקספורד סטריט בלונדון, על שטח של 3,500 מ"ר.

 

פתיחת סניף Reserved בלונדון פתיחת סניף Reserved בלונדון צילום: יח"צ

 

 

LPP מפעילה 1,800 חנויות בעולם לחמישה מותגי האופנה. הקבוצה פועלת ב־21 מדינות, בין היתר בערים כמו מוסקבה, ורשה, ברלין, בוקרשט, פראג, בודפשט, בלגרד ולונדון. הקבוצה מעסיקה 25 אלף עובדים, מתוכם 900 מעצבים ויוצרי קולקציות והיא שוכרת שטחי מסחר בקניונים ברחבי העולם על שטח כולל של 1 מיליון מ"ר. לקבוצה אין מפעל ייצור משלה, אך היא מעצבת את הפריטים ומייצרת אותם במפעלים במזרח הרחוק, בפולין ובטורקיה.

 

"אחד היתרונות של המותג, מעבר למחירים הזולים, והוא מותג אופנתי בצמיחה”, אמר ל”כלכליסט” עמיר משה מנכ”ל H&O. “אני לא אאפסן סחורה שלו במרלו"ג. החברה בחו"ל מחוברת למחשבים שלי ובכל שבוע תשלח לי סחורה ישירות לחנויות". לדבריו, רמת המחירים בישראל תהיה זהה לאירופה והמותג יציע מחירים נוחים כדוגמת מכנסי נשים ב־80 שקל, חולצות טריקו לגבר ב־39 שקל, ושמלות לנשים ב־89–99 שקל.

 

לפי ההסכם בין הצדדים, לאחר שלוש שנים מכניסתה של הקבוצה הפולנית לארץ, צפויה H&O לפתוח חנויות ליתר מותגי LPP, בהם CROPP - אופנת רחוב לבני נוער, HOUSE - אורבן פאשן לצעירים וצעירות, MOHITO - אופנה מחויטת לנשים, ו־SINSAY - אופנת מועדונים לצעירות.

 

מטה הקבוצה נמצא בגדנסק שבפולין. לקבוצה מחסן לוגיסטי אוטומטי על שטח של 70 אלף מ"ר בגדנסק, ובתוך שנתיים צפויה הקבוצה להכפיל את שטחו של המרלו"ג ל־140 אלף מ"ר, תוכניות המעידות על כווונות הצמיחה שלה. LPP מדווחת באתר שלה כי היא מאמינה ברב־ערוציות, ומתכוונת לפתוח אתרי מכירות בכל אחת מהמדינות שהיא פועלת בה. "בקרוב, חנויות מקוונות שלנו יפעלו בכל השווקים שבהם יש לנו רשת קמעונאית", נכתב באתר, "אנו מודעים לחשיבות המסחר האלקטרוני בענף ההלבשה, ואנו רואים בו פוטנציאל גדול להתפתחות נוספת. הודות להשקעות משמעותיות, מכירות האינטרנט שלנו צומחות בקצב של 100% בשנה". ההוכחה באמונה של הקבוצה הפולנית במסחר המקוון באה לידי ביטוי במכירות המקוונות – החברה דיווחה על עלייה של 106% במכירות המקוונות ברבעון השני של השנה, שהסתכמו ב־84.8 מיליון זלוטי (כ־83.6 מיליון שקל).

 

LPP היא בין 20 החברות המובילות שנסחרות בבורסת פולין. הקבוצה סיימה את הרבעון השני של השנה עם הכנסות של 1.7 מיליארד זלוטי (כ־1.63 מיליארד שקל), עלייה של 13.5% לעומת התקופה המקבילה. הרווח הנקי עלה ב־92.9% ברבעון השני והסתכם ב־173.3 מיליון זלוטי (כ־170 מיליון שקל).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x