$
פרסום ושיווק

שר התקשורת יכריע בסוגיה: כמה זמן יוחשכו הערוצים 22 ו־10

קשת, רשת וערוץ 10 ביקשו להחשיך את הערוצים לפרק זמן של שנה ויותר, בשל הטענה כי האפיקים נהנים מהמוניטין שנקנה במשך שנות הפעלתם ושלמוניטין זה יש ערך כלכלי משמעותי

אביב גוטר 08:3919.09.17

רשת וקשת מול HOT ו־yes: זכייניות ערוץ 2, שעתידות לעבור לשדר באפיקים חדשים, רוצות כי במשך שנה אף גוף לא יוכל לשדר באפיק 22. חברות הכבלים והלוויין, מנגד, רוצות להתחיל לשדר בערוצים 22 ו־10 הפופולריים ודורשות כי הערוצים יוחשכו למשך חודשיים בלבד. שר התקשורת איוב קרא יצטרך להכריע בסוגיה.

 

ב־1 בנובמבר קשת ורשת תעבורנה לשדר במשך 7 ימים בשבוע, לאחר שמאז 1993 הן חולקות את ימי השידור (בעבר יחד עם הזכיינית טלעד) ביניהן. כל אחת מהן תקבל אפיק חדש — קשת תעבור לאפיק מספר 12, רשת לאפיק מספר 13 וערוץ 10 יעבור לאפיק 14. כל הגופים כבר פתחו בקמפיין פרסומי על מנת ליידע את צופיהם לקראת המעבר הצפוי ואילו HOT ו־yes מחכות לשבץ מחדש את ערוצי הבית שלהם באפיקים שמתפנים.

 

 צילום: shutterstock

 

במועצת הכבלים והלוויין הביעו נכונות להפנות את הצופים לאפיקים חדשים באמצעות שקופית, אולם טוענת כי החשכה ממושכת משמעה הפקעה של משאב יקר שלא לצורך ותפגע בחוויית הצפייה המבוססת על זפזופ. לעומת זאת קשת, רשת וערוץ 10, שביקשו להחשיך את הערוצים לפרק זמן של שנה ויותר, טוענים כי האפיקים נהנים מהמוניטין שנקנה במשך שנות הפעלתם ושהם השקיעו בבנייתו, ושלמוניטין זה יש ערך כלכלי משמעותי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x