$
פרסום ושיווק

נחום ביתן נחקר בפרשת השחיתות של ראש עיריית כפר סבא

החקירה החלה לפני כמה חודשים כשעלה החשד כי יהודה בן חמו פיתח מסלול אישי לקבלת תרומות בשווי מאות אלפי שקלים שקיבל מאנשי עסקים, תוך ניצול מעמדו. השבוע נחקר רמי לוי בחשד שמינה מקורבים לראש מועצת מבשרת ציון, לתפקידו ניהול בקניון בתמורה לקידום האינטרסים העסקיים שלו

נורית קדוש ותומר גנון 17:4313.09.17

נחום ביתן, בעל רשתות יינות ביתן ומגה, נחקר לאחרונה תחת אזהרה. ביתן מאשר כי נחקר באזהרה בחודש פברואר במשך שעות בפרשת השחיתות של ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו. הידיעות על חקירתו של ביתן מגיעות 3 ימים בלבד לאחר שרמי לוי בעל השליטה ברשת שיווק השקמה נלקח מביתו לחקירה בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים.

 

 

 

החקירה החלה לפני כמה חודשים כשעלה החשד כי בן חמו פיתח מסלול אישי לקבלת תרומות בשווי מאות אלפי שקלים שקיבל מאנשי עסקים, תוך ניצול מעמדו. את התרומות שקיבל בחר ראש העירייה להעביר בין היתר למקורביו ולשימושו האישי. כמו כן, חשוד ראש העירייה כמי שפעל בניגוד עניינים, לאחר שבהיותו ראש עיר ויו"ר ועדת תכנון ובנייה, עסק בקידום ענייניו של אחד ממקורביו.

 

בחודש שעבר הודיעה המשטרה כי התגבשה תשתית ראייתית לכאורה נגד בן חמו, בגין מעורבות בעבירות מתחום טוהר המידות, ובהן גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ומרמה והפרת אמונים. הוא חשוד שקיבל במרמה מאות אלפי שקלים כתרומה מקבלנים באמצעות תווי קנייה שכביכול היו אמורים להגיע לנזקקים.

 

מביתן נמסר בתגובה: "נחום ביתן וחברת יינות ביתן שבבעלותו עוסקים לאורך שנים רבות בפעילות חברתית עניפה של צדקה וחסד לסיוע לאלו שמזלם לא שפר עליהם. פעילות זו נעשית בצינעה ובסתר כראוי לפעילות מסוג זה. כחלק מפעילות זו נמסרו לנציגי עריית כפר סבא, כמו גם לנציגי עיריות אחרות, לקראת החגים תלושי קניה לנזקקים".

 

 

נחום ביתן, בעלי יינות ביתן ומגה נחום ביתן, בעלי יינות ביתן ומגה צילום: מיקי נעם אלון

 

 

עוד נמסר כי "בחודש פברואר נחקר ביתן באזהרה למשך כ-3 שעות בלבד בקשר למתן התלושים לנזקקים באמצעות עריית כפר סבא. בתום החקירה הותר לביתן לעזוב את תחנת המשטרה ללא כל הגבלה וללא תנאים כלשהם". עוד נמסר כי שמאז לא הייתה כל פעולה נוספת בהקשר זה. לאחרונה פורסם בעיתונות כי המשטרה המליצה להעמיד לדין את ראש עיריית כפר סבא בחשד שניצל תרומות שקיבל מאנשי עסקים לטובתו האישית. עוד מסר ביתן כי הוא "מאמין בחובתו להמשיך ולסייע לנזקקים ככל שביכולתו וימשיך לעשות זאת כפי שעשה עד כה לאורך כל השנה ובעיקר בתקופות החגים".

 

לוי במעצר בית

 

חקירת לוי התקיימה בתום חקירה סמויה בת מספר חודשים עלה חשד להתנהלות המועצה מול בעלי הקניון שבשטחה המוניציפאלי ומול מנהל העיתון המקומי, המסקר את המועצה. על פי החשד בפרשה, ראש המועצה קידם החלטות שהטיבו עם לוי ושותפו הנוגעות לקניון מבשרת ציון שבשטח המועצה ונמצא בבעלותם, תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים.על פי החשד נגד לוי, הוא העסיק ביחד עם שותפו בקניון את אשתו של ראש המועצה.

 

העסקתה, כך החשד, נעשתה בתמורה לפעולות שונות שביצע ראש המועצה כדי לקדם אינטרסים עסקיים של הקניון ובהם הפחתת היטל ההשבחה שנדרש מלוי בהיקף של 21 מיליון שקל. הפחתת היטלי ההשבחה הייתה שווה ללוי חסכון של מיליוני שקלים. עם זאת, לטענת ראש המועצה אשתו החלה לעבוד בקניון שבבעלות לוי רק לאחר שהם נפרדו. לוי שוחרר בתום החקירה למעצר בית.

 

עו״ד בעז בן צור, בא כוחו של יהודה בן חמו, מסר בתגובה: ״חקירה שהחלה כחקירת שוחד הסתיימה בטענות לגבי שימוש בתלושים לחג. שמות התואר שמנסים להדביק לטענות מינוריות אלו - אינם במקומם ומוגזמים בעליל״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x