$
פרסום ושיווק

איוב קרא צפוי למנות את שפיק עבד למ"מ יו"ר הרשות השנייה

הבחירה של שר התקשורת מפתיעה כיוון שחברי מועצה רבים ראו בעצמם מתאימים להחליף את אוה מדז'יבוז שצפויה לעזוב באוקטובר. ההערכות הן ששפיק - שעובד כיום כמורה מחנך - הוא היחיד שהסכים לכהן בתפקיד כממלא מקום בלבד ללא הבטחה להמשך

אביב גוטר 10:0913.09.17

שר התקשורת איוב קרא צפוי למנות את שפיק עבד, חבר מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, לתפקיד ממלא מקום יו"ר הרשות במקומה של אוה מדז'יבוז', כך נודע לכלכליסט.

 

קרא נפגש בשבועות האחרונים עם מספר מועמדים מתוך המועצה על מנת להימנע ממצב שבו המועצה תכהן ללא יו"ר בתקופה המורכבת של פיצול ערוץ 2 ומעבר הזכייניות, יחד עם ערוץ 10, לאפיקים חדשים.

 

שר התקשורת איוב קרא שר התקשורת איוב קרא צילום: עמית שעבי

 

 

ב-1 באוקטובר צפויה מדז'יבוז' לעזוב את תפקידה בעקבות מינויה לתפקיד יו"ר מעמד האישה במשרד לשוויון חברתי. עבד עתיד להחליפה לתקופת זמן של שלושה חודשים, ובתום תקופה זו ימנה השר קרא לתפקיד מועמד אחר מטעמו. על פי ההערכות במערכת הפוליטית תמונה לתפקיד הקבוע יוליה שמאלוב-ברקוביץ', חברת כנסת לשעבר מטעם מפלגת קדימה.

 

על פי החוק, קרא יכול למנות מ"מ מתוך חברי המועצה לתקופה של עד שלושה חודשים, והוא צריך להביא את ההחלטה לאישור הממשלה. בכוונת השר לבחון מועמדים נוספים לתפקיד היו"ר הקבוע, אולם אם בכוונתו למנות מועמד חיצוני לתפקיד הוא יצטרך למנות אותו בהליך מסודר לאישור חבר מועצה, הכולל התייעצות עם מוסדות תרבותיים ואקדמיים, ולאחר מכן להביא את המינוי לאישור ממשלה.

 

עבד הוא בעל תואר ראשון בחינוך ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני בניהול וארגון ומערכות חינוך, וכן הנדסאי מכונות ובעל תעודת הוראה מטעם הטכניון. עד היום משמש עבד כמורה, מחנך ורכז בבית הספר המקיף אחוה, ובעברו כיהן כרכז כוח אדם טכנולוגי בטכניון, מדריך מורים ומנהלים, מורה נהיגה ומנהל מקצועי לבתי ספר לנהיגה.

 

בחירתו של עבד מפתיעה שכן חברי מועצה רבים ראו בעצמם מועמדים להחליף את מדז'יבוז', אולם ההערכות הן שהשיקול המרכזי בבחירה הוא שעבד היה המועמד היחיד שהסכים לכהן כממלא מקום ואינו מעוניין בתפקיד עצמו.

 

בין השמות שעלו כמועמדים לתפקיד ממלא המקום היו יצחק בורבא, אחד החשודים בפרשת ישראל ביתנו, וד"ר דליה זליקוביץ'. אחד הקשיים במינוי מ"מ נובעת מכך שמדובר במשרה חלקית של 30% ומועמדים רבים רואים בכך חיסרון, כיוון שיצטרכו לעזוב את משרתם לשלושה חודשים בלבד כאשר לא מובטח להם התפקיד.

 

מועצת הרשות השנייה מורכבת מ-15 חברים שאחד מהם משמש כיו"ר, אולם בפועל מכהנים בה רק 10 חברים ולאחר פרישתה של מדז'יבוז' יוותרו 9 חברים בלבד.

 

כדי למנות חברי מועצה קרא, כאמור, נדרש לפנות למוסדות תרבותיים ואקדמיים על מנת שימליצו לו על מועמדים. הליך זה כבר התרחש וכעת קרא מגבש רשימת שמות שיעביר למוסדות על מנת לקבל את המלצתם. עם זאת, אחד הנושאים שנמצאים על הפרק הוא איחוד בין הרשות השנייה לבין מועצת הכבלים והלוויין במהלך שמכונה 'ברית המועצות'. אם בכוונת קרא לממש את האיחוד, לא מן הנמנע שקרא ישהה את המינויים של חברי המועצה החסרים.

 

בעוד כחודש וחצי צפוי להתרחש 'המפץ הגדול' על מסך הטלוויזיה וערוצים 2 ו-10 יעברו לאפיקים כאשר כל אחת מזכייניות ערוץ 2 תקבל אפיק משלה. קשת תעבור לאפיק 12, רשת לאפיק 13 וערוץ 10 יעבור ל-14. המעבר אינו צפוי לעבור בצורה חלקה  - עדיין נותרו סוגיות רגולטוריות שיש להסדירן, בהם הליך ענייני הגבלים עסקיים בין קשת לרשת שצפויות לשדר בשלוש השנים הקרובות שידורי חדשות במקביל של חברת החדשות של ערוץ 2.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x