$
פרסום ושיווק

מועצת הכבלים לערוץ 20: תקנו את הפרות הרישיון עד ינואר, ולא - נחלט את דמי הערבות

המועצה קבעה שערוץ המורשת לא עומד בתנאי הרישיון שלו, לפיהם לפחות 75% משידורי הערוץ יהיו בנושא מורשת ישראל, כאשר קיימות מגבלות על כמות התכנים הכלליים שניתן לשדר בפריים טיים

אביב גוטר 16:4307.09.17
מועצת הכבלים והלוויין סיימה את ישיבתה בעניין ערוץ 20, והחליטה כי אם עד חודש ינואר הערוץ לא יתאים את שידוריו להוראות רישיונו, המועצה תחלט את דמי הערבות בסך 3 מיליון שקל.

 

במסגרת תנאי הרישיון, ערוץ 20 - ערוץ המורשת - מחויב שלפחות 75% משידוריו יהיו בנושא מורשת ישראל, כאשר קיימות מגבלות על כמות התכנים שאינם תכני מורשת שניתן לשדר, וכן מגבלות על כמות התכנים הכלליים שניתן לשדר בפריים טיים.


תוכנית "הפטריוטים" של ערוץ 20 תוכנית "הפטריוטים" של ערוץ 20 צילום: נדב כהן יונתן

 

 

"למועצה הוצג מסד נתונים נרחב, שמראה כי הערוץ אינו עומד בתנאים אלה של רישיונו, ומשדר תכנים שאינם בנושא מורשת ישראל או בראי מורשת ישראל, בהיקפים העולים בהרבה על הקבוע ברישיונו", נמסר בהודעה.

עוד נכתב כי "המועצה החליטה להתריע בפני הערוץ כי המשך אי העמידה בתנאי הרישיון תוביל לחילוט הערבויות שהפקיד הערוץ למילוי התחייבויותיו על פי כל דין. תקופת המבחן נקבעה לארבעה חודשים, והיא תסתיים ב-1.1.2018. מיד לאחר מכן יוצגו הממצאים לחברי המועצה".

כיום ישנם הליכי הפרה פתוחים רבים מול ערוץ 20, בהם כלולה התלונה בגין הראיון שהעניק לערוץ ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

יו"ר המועצה ד"ר יפעת בן חי שגב, הדגישה כי כל עוד החוק הקיים לא ישונה על ידי הכנסת, על הערוצים הייעודיים - וערוץ 20 ביניהם - להתנהל על פי הוראות הדין הקיימות והמועצה תאכוף הוראות אלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x