$
מדיה

בג"ץ קבע דיון בעניין ערוץ הכנסת לאחר תחילת המושב

מועד הדיון בעתירות של חברת החדשות וקבוצת RGE המפסידות במכרז להפעלת ערוץ הכנסת נקבע לשלושה ימים לאחר פתיחת מושב החורף של הכנסת. ערוץ 20 הזוכה במכרז: "ייגרמו לנו נזקים בהיקף של למעלה ממיליון שקל"

אביב גוטר 16:1215.08.17

האם חברת החדשות של ערוץ 2 תפעיל את ערוץ הכנסת גם עם פתיחת המושב הבא? מועד הדיון בעתירת ערוץ הכנסת נקבע ל-25 באוקטובר, שלושה ימים לאחר פתיחת מושב החורף.

 

לפני כחודש הורה בג"ץ על מתן צו ארעי העוצר את זכיית ערוץ 20 במכרז להפעלת ערוץ הכנסת, ודחה את מועד חילוף מפעילות הערוץ עד לקיום דיון בעתירות. בג"ץ קבע את הדיון בהתאם לאילוצי היומן, ומשום שבתי המשפט יצאו אף הם לפגרה נקבע הדיון לסוף אוקטובר.

 

אולפן ערוץ הכנסת אולפן ערוץ הכנסת צילום: יחצ

 

 

בעקבות מתן הצו, הגיש ערוץ 20 בקשה לבג"ץ להקדמת הדיון בטענה כי "ייגרמו לנו נזקים בהיקף של למעלה מ-1.1 מיליון שקל". ערוץ 20 נמצא בשלבי היערכות סופיים לקראת עליית ערוץ הכנסת, וההערכה לנזק הכספי נובעת מתשלום שכר לעובדים הממתינים לתחילת השידורים והסכמים עם ספקים שכבר החלו בעבודתם.

 

במכתב שהעביר עו"ד יוסי עבאדי המייצג את "ערוץ לשידורי הכנסת" - החברה שתפעיל את ערוץ הכנסת מטעם ערוץ 20, פירטה הזוכה במכרז שערכה המועצה לשידורי כבלים ולוויין את הנזקים שעלולים להיגרם לערוץ עקב הדיון המתמשך בעתירות המפסידות במכרז.

 

עוד ציין עבאדי את פנייתו של מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ' אשר ביקש לבצע את החילוף בין הזכייניות בהקדם האפשרי: " אנו חוששים כי דחיית תקופת ההיערכות, כולה או חלקה, למושב הבא של הכנסת (שמתחיל ב-22 באוקטובר), עלולה להביא לפגיעה ברצף השידורים ובאפשרות לשדר מהכנסת מתחייב מהוראות החוק".

 

כזכור, בחודש מאי האחרון זכה ערוץ 20 במכרז להפעלת ערוץ הכנסת והיה אמור להחל את שידוריו ב-27 ביולי – לאחר סיום מושב הכנסת, זאת בכדי לאפשר לערוץ להתארגן לקראת פתיחת המושב הבא.

 

חברת החדשות של ערוץ 2 וקבוצת RGE עתרו לבג"ץ בתחילת חודש יולי בבקשה להקפיא את תוצאות המכרז בטענה שערוץ 20 זכה במכרז ב"תכסיסנות", וכי קיימת חוסר התאמה בין המצגים וההתחייבויות של ערוץ 20 בפרק התוכן לבין הפרק שעסק בתכנית העסקית.

 

בחדשות 2 התלוננו על הניקוד שיקבלה ההצעה של ערוץ 20 בהשוואה לחברות אחרות, וחשפו את דברי היועצות הכלכליות בחוות הדעת הכלכלית בהליך המכרז, מהם עלה כי אכן נפלו פגמים בזכיית ערוץ 20.

 

בג"ץ ביקש מהמועצה לבחון מחדש את המכרז ולבדוק את הטענות לפגמים שהועלו. בדיון שנערך בסוף חודש יולי החליטה המועצה לאשרר את המכרז וציינה בהחלטתה: "התוכנית של הזוכה אמנם חסרה, אך החוסר שבה אינו מביא את ההצעה הזוכה לכדי 'הצעה תכסיסנית', דהיינו הוא אינו מעלה חשש באשר ליכולתה של הזוכה לעמוד בהצעתה במסגרת התקציב הסגור הניתן לערוץ. חוסר זה קיבל ביטוי, כפי שהיה צריך להיעשות, בהפחתה של ניקוד הסעיף הרלוונטי ביחס לתכנית העסקית".

 

כתוצאה מהחלטת המועצה החליט בית המשפט העליון להורות על העותרות לתקן את עתירותיהן בתוך 15 יום ולערוץ 20 להשיב בתוך 15 ימים נוספים ממועד הגשת התיקונים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x