$
פרסום ושיווק

מסתמנת פשרה שתאפשר יבוא מקביל של משחות שיניים

ל"כלכליסט" נודע כי משרד הבריאות מוכן לאשר יבוא מקביל של מוצרים רגישים, בתנאי שהיבואנים המקבילים ידווחו על שרשרת האספקה

אורנה יפת 18:2509.08.17

האם משרדי הכלכלה והבריאות יגיעו בקרוב לפשרה בנושא המוצרים הרגישים? משרד הבריאות מוכן לאשר יבוא מקביל של מוצרים רגישים לישראל, בתנאי שהיבואנים המקבילים ידווחו על שרשרת האספקה. כלומר, להשאיר למעשה את הנוהל הקיים לפיו יבואנים מקבילים מדווחים על שרשרת אספקה. על כך הצהיר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בדיון בוועדת הבריאות.

 

 

 

גורמים במשרד הכלכלה אישרו ל"כלכליסט" כי הם יסכימו להשאיר את הנוהל הקיים, אלא שסלע המחלוקת כעת היא אילו מוצרים ייכנסו תחת ההגדרה של "מוצר רגיש".

 

משרד הבריאות הכניס בתקנות רפורמת התמרוקים 4 סוגי קטגוריות תחת ההגדרה של מוצרים רגישים: משחות שיניים, מוצרים לחלל הפה כגון שטיפות פה, מוצרים לתינוקות וילדים ומוצרים להגנה מפני קרינת השמש. ל"כלכליסט" נודע כי משרד הכלכלה מתנגד להכניס את כל הקטגוריות הללו להגדרה ומבקש להוציא מההגדרה של מוצרים רגישים את משחות השיניים ומוצרים לחלל הפה.

 

 צילום: סי די בנק

 

גורמים במשרד הבריאות אמרו הערב ל"כלכליסט", כי אין סיכוי שמשרד הבריאות יסכים להוציא את המוצרים לחלל הפה מההגדרה של מוצרים רגישים. לפי אותם גורמים, משרד הכלכלה דרש בתחילת הדרך שיבואנים מקבילים לא ידווחו כלל על שרשרת אספקה, וכאשר הבינו במשרד הבריאות כי היבוא המקביל יהיה פרוץ, עדכנו את התקנות והחריגו את ארבע הקטגוריות המדוברות וניסחו את התקנות שאוסרות יבוא מקביל של מוצרים רגישים.

 

כל אחד מהצדדים טוען כי הצד השני התקפל אלא שבינתיים עוד אין הבנות סופיות ואחרי שככל הנראה יסכימו כי המוצרים הרגישים שייובאו ביבוא מקביל ידרשו לדיווח שרשרת אספקה, יחל המאבק על ההגדרה מהו מוצר רגיש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x