$
פרסום ושיווק

בשמים וסבונים מוצקים יוחרגו מרפורמת התמרוקים למשך שנתיים

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הודיע שבשמים וסבונים מוצקים לא ייכללו ברפורמה שדורשת מהיבואנים והיצרנים רגולציה נוספת. יו"ר חטיבת הקוסמטיקה: "בושם מסוכן לציבור כמו כל מוצר טיפוח. משרד הבריאות נכנע לדמגוגיה"

אורנה יפת 13:3509.08.17

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הודיע היום (ד') בוועדת הבריאות של הכנסת, כי בשמים וסבונים מוצקים לא יהיו חלק מרפורמת התמרוקים, ויישארו באחריות משרד הכלכלה למשך "פרק זמן משמעותי נוסף, להערכתי כשנתיים".

 

המשמעות: לתקופה של שנתיים לא יידרשו יבואני ויצרני הבשמים לרגולציה נוספת, שלא חלה עליהם כיום. לדברי בר סימן טוב, לצורך כך יידרש תיקון חקיקה ראשית.

 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב צילום: נמרוד גליקמן

 

 

ראובן בילט, יו"ר חטיבת הקוסמטיקה באיגוד לשכות המסחר, הביע התנגדות חריפה לכך שמשרד הבריאות מאפשר יבוא מקביל חופשי של בשמים ואמר כי "בושם מסוכן לציבור כמו איפור וכמו מוצר טיפוח. משרד הבריאות כל הזמן מדבר על בריאות הציבור, ופתאום לא חשובה לו בריאות הציבור? משרד הבריאות נכנע לדמגוגיה".

 

בתגובה אמר ח"כ איציק שמולי  "זאת ההחלטה הנכונה. למה אתה מפחד מתחרות?", ובילט ענה כי הוא "לא מפחד מתחרות, ישראל תהפוך לפח הזבל של העולם. לא אכפת לכם מאיפה המוצר מגיע?".

⁠⁠⁠⁠

בשמים וסבונים מוצקים יוחרגו מהרפורמה למשך פרק זמן משמעותי בשמים וסבונים מוצקים יוחרגו מהרפורמה למשך פרק זמן משמעותי צילום: אסף עברון

 

 

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת החלה היום בהקראת תקנות רפורמת התמרוקים ובדיון על הסעיפים השונים. במהלך הדיון ביקש מנכ"ל משרד הבריאות, בר סימן טוב, לא להצביע על התקנות: "הסוס הפך לגמל צולע. המטרה שלנו היא שישראל תהיה אירופה, שכל מוצר שמשווק שם יוכל להיות משווק כאן אוטומטית, ולהיפך. יש לנו כבר מסגרת כללית להסכם עם האיחוד האירופי, וכעת צריך להחליט לגבי תקופת הביניים עד אז".

 

עוד הוסיף בר סימן טוב כי "הציפייה שעד סוף ספטמבר תהיה מדיניות אחרת בתחום התמרוקים היא לא ריאלית, בלשון המעטה. "יש עוד עבודה לעשות. אנחנו עובדים באופן אינטנסיבי יחד עם משרדי הממשלה, היבואנים והתעשייה ורוצים להשלים את העבודה.

 

בר סימן טוב אמר כי הנושא נמצא עדיין בהתדיינות. "ביקשתם מאיתנו לעשות פגישות עבודה, ונפגשנו עם כל היבואנים והיצרנים. התובנות שהגענו אליהן לא מגולמות בנוסח התקנות המונח לפנינו".

אולם יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), הבהיר ש"זו אינה ישיבה סתמית. אם נמצא לנכון, נצביע. שר הבריאות לא דיבר איתי והוועדה לא קיבלה פנייה ממנו בעניין. אתם רשאים למשוך בחזרה את התקנות שאתם בעצמכם הגשתם".

 

ח"כ מירב בן ארי אמרה במהלך הדיון "מפחידים את הציבור כאילו השוק מוצף במוצרים מורעלים. באנו לכנסת הזאת כדי לטפל ביוקר המחיה. פרשת רמדיה היתה פרשה קשה, אבל מאז עברו שנים רבות וניתן לפקח ובמקביל גם להוריד את המחירים. גורמים חדשים רוצים להיכנס לשוק ואתם גומרים אותם".

 

מנכ"ל משרד הבריאות אישר שמשרד הבריאות פועל תחת טראומת רמדיה, ואמר שהמדינה מפיקה לקחים מהפרשה. בתגובה תהתה בן ארי "עד מתי נשלם על פרשת רמדיה? הסיכון נמצא בכל דבר".

 

רון טיומקין, יבואן מקביל של בשמים מסר בתגובה: "השכל הישר ניצח היום בכנסת. אנחנו מודים למשרד הכלכלה האוצר והבריאות על הסיוע בהחרגת הבושם מהתקנות. המאבק על הורדת יוקר המחיה, הזכות לפרנסה הוגנת, המאבק בחברות ענק של טיקונים דורסניים, כל אלו היו בדיון על הכללת הבושם בתקנות הרוקחים. אנחנו שמחים ומאושרים שנוכל להמשיך לייבא בשמים של חברות עולמיות מובילות תוך שמירה על בריאות הציבור, ובמחירים מעולים ולהמשיך לשמח את עם ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x