$
מדיה

ערוץ 20 נקנס ב-100 אלף שקל בשל הדרת רפורמים וקונסרבטיבים

מועצת הכבלים והלוויין יזמה בדיקה בנושא ייצוג מגוון זרמי היהדות בערוץ בעקבות תלונות בנושא. יו"ר המועצה: "מדובר בהפרה של הוראות הרישיון"

אביב גוטר 14:1608.08.17
המועצה לשידורי כבלים ולוויין הטילה עיצום כספי נוסף על ערוץ 20 בסף 100,800 שקל, הפעם בשל הדרה של זרמי יהדות שונים בשידוריו בניגוד להוראות רישיונו.

 

לאחר תלונות רבות שהצטברו על שולחן המועצה, יזמה יו"ר המועצה ד"ר יפעת בן חי שגב בדיקה בה נבחנה הייצוגיות של זרמי הרפורמיות והקונסרבטיביות בישראל עלה כי בשידורי המורשת של הערוצים נפקדים זרמים אלו מהשידורים בכלל. בשנה שעברה עיגנה המועצה את הוראות הרישיון כי חובה על הערוץ לעמוד מתן ביטוי למגוון דעות, גישות וזרמים שונים בציבור, השקפות בחברה ולבעלי תפיסות מנוגדות. המועצה מבהירה כי הליך הבירור שהסתיים בעיצום הנוכחי החל ב-16.5.17 (בעקבות הממצאים שנאספו בחודשים מרס ואפריל) - יותר מחודשיים לפני הגשת עתירה לבג"ץ של התנועה הרפורמית בעניין. עוד נקבע כי הערוץ יחויב לדווח למועצה על הייצוג וההצגה של זרמים שאינם אורתודוקסיים בערוץ, לרבות הזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים, מדי חודש.

 

התוכנית הפטריוטים בערוץ 20 (ארכיון) התוכנית הפטריוטים בערוץ 20 (ארכיון) צילום: נדב כהן יונתן

 

ד"ר בן חי שגב: "בהחלטות המועצה נקבע במפורש כי המועצה תקפיד הקפדה יתרה על עמידת הערוץ בהוראות הקיימות ובכלל זה מתן ביטוי למגוון דעות וזרמים שונים בציבור. לפיכך, מידור או הדרה של קבוצות שונות משידורי הערוץ היא הפרה של הוראות הרישיון. ההוראה המחייבת את הערוץ לתת ביטוי לזרמים שונים בציבור היא חלק אינטגרלי מהוראות הרישיון. ערוץ 20, כערוץ המורשת הישראלי, ראוי שיביא לידי ביטוי את כלל הקולות והגוונים בחברה הישראלית".

 

 

ד"ר יפעת בן חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין. "נקפיד על כך הקפדה יתרה" ד"ר יפעת בן חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין. "נקפיד על כך הקפדה יתרה" צילום: אוראל כהן

 

הרב גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית אמר: "ערוץ 20 מפר ברגל גסה את תנאי הזיכיון שלו בכל הנוגע לייצוג המתבקש של מגוון הזרמים, הקהילות והחוגים בעם היהודי ובציבור הישראלי. במצב העניינים הזה לא ברור כיצד מעניקה מועצת הכבלים והלוויין פרס לערוץ בדמות שידורי ערוץ הכנסת, שחייבים להתבסס על פלורליזם, ריבוי דעות וטיפוח סובלנות. בנוסף מאכזב לראות כיצד המועצה אינה מכבדת את דרישותיה והחלטותיה שלה עצמה, ומשימה אותן לצחוק. ההחלטה מעניקה רוח גבית להתנהלות שמבזה את שלטון החוק וחותרת תחת העקרונות היסודיים ביותר של שידור ציבורי הגון, והכל באצטלה של פטריוטיות ואהבת המדינה. לנוכח רפיון הידיים המתמשך של המועצה אנו נמשיך לפעול בכל האמצעים הציבוריים והמשפטיים כדי שערוץ טלוויזיה המדיר חוגים מסוימים מהמסך לא יזכה להנחות מצד גורמי הרגולציה ואכיפת החוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x