שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

נאמני גלובוס מקס נגד מליסרון: מתנגדים לפינוי הסניף בקריון

נאמני הרשת טוענים כי חוזה השכירות בקריון של מליסרון הוארך, ואילו חברת הנדל"ן טוענת שגלובוס לא מימשה את האופציה ולא עמדה בתשלומים. דיון דחוף בנושא נקבע ליום רביעי

אורנה יפת 09:0108.08.17

עימות חריף בין נאמני גלובוס מקס שבהקפאת הליכים לבין קבוצת הקניונים מליסרון של ליאורה עופר. הנאמנים, עורכי הדין גיל אורן ואלונה בומגרטן ורו"ח בעז ברזילי, מבקשים מבית המשפט לקבוע כי ההסכם בין מליסרון לבין רשת בתי הקולנוע בנוגע למתחם בקריון, אחד מהקניונים המובילים של מליסרון, תקף.

 

כמו כן, מבקשים הנאמנים להוציא צו מניעה זמני המונע ממליסרון לנהל מו"מ עם צד שלישי בנוגע להשכרת השטח של בתי הקולנוע. על פי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, מתחם בתי הקולנוע בקריון בקריית ביאליק מהווה את הנדבך המרכזי בהכנסות של החברה.

 

גלובוס מקס בקריון של מליסרון. מרכזי בהכנסות של רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס בקריון של מליסרון. מרכזי בהכנסות של רשת בתי הקולנוע צילום: אתר גלובוס מקס

 

 

בין גלובוס מקס למליסרון נחתם הסכם שכירות ב־2005, וב־2007 הושכרו לחברה שטחים נוספים בהם הוקמו בתי קפה ומסעדות שהושכרו בשכירות משנה. ב־2013 נחתם הסכם לשיפוץ בתי הקולנוע והשטח מסביבם.

 

בינואר 2017 חתמו הצדדים על תוספת להסכם, לפיה גלובוס מקס תשלם עבור זכויותיה בשכירות המשנה למליסרון 7 מיליון שקל. במקביל, לפי הנאמנים, התקיימו ישיבות בין מליסרון לגלובוס מקס בנוגע להרחבת בתי הקולנוע בקריון.

 

ב־9 ביולי 2017 שלחה מליסרון מכתב לנאמנים ובו ציינה כי לשיטתה הסכם השכירות בקריון מסתיים ב־31 ביולי, וזאת לטענת מליסרון, נוכח העובדה כי לא ניתנה הודעה על הארכת ההסכם. הנאמנים הודיעו למליסרון כי הם דוחים את הטענות וכי הסכם השכירות הוארך.

 

הנאמנים סבורים כי מליסרון מנסה להפעיל לחץ על הנאמנים על מנת לשפר עמדות במסגרת הבראת החברה, וכי בפועל הצדדים הסכימו על הארכת ההתקשרות. מליסרון ביקשה לדחות את הבקשה ולהורות לנאמנים לפנות את הנכס. מליסרון טוענת כי החברה לא נתנה לה כל הודעה מוקדמת למימוש האופציה, וכי גלובוס מקס לא עמדה בתשלומים. בית המשפט המחוזי בירושלים קבע דיון ביום רביעי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x