שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

גל פיטורים נוסף בדרום: מפעל אמיליה קוסמטיקס סוגר את שעריו

המפעל שמייצר מוצרי טואלטיקה ובישום מעסיק כיום 300 עובדים ומהווה אחד ממקורות הפרנסה העיקריים עבור תושבי ירוחם ודימונה. יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב: "הנהלה דורסנית שניצלה את ההון האנושי שלה עד תום"

נורית קדוש 14:0001.08.17

כחודש לאחר גל הפיטורים בקריית גת, שוב מונפת חרב הפיטורים מעל תושבי הנגב. זאת לאחר שהמשא ומתן בין העובדים להנהלת מפעל אמיליה קוסמטיקס שהודיע לפני כשבועיים על הפסקת פעילות, הסתיים ללא תוצאות. מחר יפגינו מאות מעובדי מפעל אמיליה קוסמטיקס שבירוחם כחלק מהמאבק נגד הנהלת המפעל שסגרה את שעריו ומאיימת לפטר את העובדים.

 

מפעל אמיליה קוסמטיקס מייצר מוצרי טואלטיקה ובישום הנמכרים ברשתות השיווק השונות. הוא ממוקם במועצה המקומית ירוחם, והינו חלק מקבוצת אמיליה פיתוח הנמצאת בשליטתו של איש העסקים עודד פלר. במפעל מועסקים כ-300 עובדים תושבי האזור. כ-85% מהעובדים נשים והוא מהווה את אחד ממקורות הפרנסה העיקריים עבור תושבי ירוחם ודימונה.

 

 

עובדי אמיליה קוסמטיקס (ארכיון) עובדי אמיליה קוסמטיקס (ארכיון) צילום: דוברות ההסתדרות

 

 

 

לדברי יו"ר ההסתדרות במרחב נגב מרכזי, ארמונד לנקרי: "לא ייתכן שהחברה תנצל את ההון האנושי שלה עד תום, תעסיק את העובדים בשכר מינימלי ותוציא אותם לפנסיה כנזקקים, ולא תהיה מוכנה לדון איתנו על שינוי בתנאים אלו. עד כה נמנענו מצעדים ארגוניים מתוך אמונה שנוכל להגיע להסכם ולפתוח דף חדש במפעל, אך לצערי מדובר בהנהלה דורסנית שתעשה הכל על מנת שהעובדים בפריפריה יפחדו לדבר על זכויות כדי שלא לאבד את מקום עבודתם. ההסתדרות מגבה במלוא העוצמה את עובדי אמיליה במאבקם".

 

מוועד העובדים באמיליה קוסמטיקס נמסר: "הנהלת המפעל שידעה לייצר רווחים אדירים מהעבודה שלנו צריכה להבין שללא העובדים אין יכולת למפעל להתקיים. לא נוותר ונתמיד במאבק שלנו לפרנסה מכובדת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x