$
פרסום ושיווק

קסטרו-הודיס עוזבת 5 קניונים של עזריאלי: "דמי השכירות גבוהים מדי"

מקור בקבוצה האופנה: "אם אנחנו רוצים להמשיך ולהציע מחירים אטרקטיביים לצרכנים, אנחנו לא יכולים להמשיך לשלם את שכר הדירה הזה"

אורנה יפת 19:1631.07.17

קבוצת קסטרו-הודיס יוצאת מחלק מקניוני עזריאלי. מדובר בקניונים בהם מסתיימים חוזים שחתמה קבוצת האופנה אל מול קבוצת הנדל"ן - קניון מרגליות בהוד השרון, קניון קריית אתא, קניון עכו, קניון הנגב וקניון חיפה. בסך הכל תסגור הקבוצה 11 חנויות - 5 של קסטרו והשאר של הודיס, טופ-טן וקרולינה למקה.

 

בקבוצת קסטרו, הנחשבת לאחת מקבוצות האופנה הגדולות והמובילות, ובעיקר לאחר שנכנסה שותפה בקבוצת האופנה הודיס, החליטו לצאת מהקניונים שהחנויות בהם מתקשות לייצר פדיונות מספקים לנוכח שכר הדירה הגבוה ולאחר שלא הצליחו לשפר עמדות אל מול קבוצת הנדל"ן.

 

"שכר הדירה ודמי הניהול כל כך גבוהים בקניונים של קבוצת עזריאלי, ואם אנחנו רוצים להמשיך ולהציע מחירים אטרקטיביים לצרכנים אנחנו לא יכולים להמשיך לשלם את שכר הדירה הזה. אין לנו כוונה להעלות מחירים לצרכנים", מסר ל"כלכליסט" גורם בקבוצת האופנה.

 

חנות קסטרו חנות קסטרו

 

בקסטרו-הודיס מאיימים כי אם קבוצת הנדל"ן לא תוריד את שכר הדירה הם לא יהססו לצאת מקניונים נוספים של הקבוצה בהם יסתיימו חוזים. "אם לא תהיה מגמה משמעותית של הורדת שכר דירה כנראה נצא מחלק ניכר של קניוני עזריאלי. בעיקר היכן שאנחנו מרגישים שאנחנו לא יכולים לשלם את שכר הדירה. אני לא קיבלנו את ההטבות על מנת להמשיך לתפקד בקניונים שלהם. שנים הם העלו באופן סיסטמטי את שכרי הדירה בקניונים שלהם. כל פעם שהיתה נפתחת אופציה שכר הדירה היה עולה והיום צריך להוריד שכר דירה. יש קניבליזציה של שטחי מסחר, יש אי קומרס ויש גידול בהוצאות שכר העובדים. ואנחנו צריכים להמשיך להתמודד, להיות אטרקטיביים במחירים לצרכנים וגם לנו מגיע לרצות להרוויח כסף", מסר גורם בקבוצת האופנה.

 

בתשובה לשאלה איך קבוצה כמו קסטרו-הודיס יכולה להרשות לעצמה להיעדר מקניונים של קבוצת נדל"ן מובילה, אמר הגורם: "תתפלאי. פרט למלחה (קניון עזריאלי ירושלים, א"י) כל הקניונים שלהם סובלים מפגיעה. קריית אתא ועכו זה כישלון, בעזריאלי תל אביב יש רוויה של שטחי מסחר על ציר מנחם בגין, כולל התחרות שהם יוצרים לעצמם עם הקניון שהם בונים בשרונה וכל ציר מנחם בגין מלא נדל"ן שייפתח. אז לא יהיו אלטרנטיבות לשכר דירה יותר זול? יהיו בוודאי. גם הקניונים ראשונים ורמלה הם לא סיפור הצלחה. וגם באילון יש פגיעה. אין להם כבר היום קניונים שלא נפגעו מהתחרות הסביבתית ולכן אין מקום לקחת פרמיה בשכר דירה. תמיד היינו שותפים של עזריאלי ולא רצינו להגיע למהלך כזה אבל אנחנו נאלצים לעשות שינוי כיוון, כיוון שאנחנו לא יכולים לשרת את שכר הדירה שהגיע לשיעורים מפלצתיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x