$
פרסום ושיווק

בג"ץ קבע: צו הביניים המונע מערוץ 20 להפעיל את ערוץ הכנסת לא יבוטל

זאת למרות שמועצת הכבלים והלוויין השיבה לבג"ץ כי לא לאחר בדיקה חוזרת היא מאמינה כי לא נפל פגם במכרז והחלטתה היא להותיר את זכייתו של ערוץ 20 על כנה

אביב גוטר 18:4431.07.17
בג"ץ דחה את בקשת המדינה לבטל את צו הביניים המונע מערוץ 20 להפעיל את ערוץ הכנסת, זאת למרות תשובתה של המועצה לשידורי כבלים ולוויין מאתמול (א') שהחליטה להשאיר את זכייתו של ערוץ 20 על כנה.

 

לפני כשבועיים הורה בג"ץ על מתן צו ארעי העוצר את זכיית ערוץ 20 ודחה את מועד חילוף מפעילות הערוץ, שנוהל מאז הקמתו ב-2003 על ידי חברת החדשות של ערוץ 2.

 

ערוץ 20 היה אמור להפעיל את ערוץ הכנסת החל מה-27 ביולי, אולם בעקבות עתירות שהוגשו מצד חברות החדשות של ערוץ 2 ו-RGE שטענו כי נפלו פגמים בעת מתן הניקוד לערוץ 20. בנוסף בג"ץ החזיר את העניין לידיו של הרגולטור, המועצה לכבלים ולוויין, על מנת שזה ייבחן בשנית את הצעות המכרז והאם נפל פגם בהחלטה שהתקבלה.

 

 

אבי בר, מנכ"ל ערוץ 20 אבי בר, מנכ"ל ערוץ 20 צילום: יוסי צבקר

 

 

בדיון שהתקיים במועצה בשבוע שעבר בנוכחים היועצים המקצועיים החליטה המועצה לאשרר את החלטתה. בעתירות שהוגשו נטען כי לפי ההצעה של ערוץ 20 היא אינה יכולה להפיק לוח שידורים במסגרת התקציב שנקבע במכרז להפעלת הערוץ, וכי התכנית העסקית אינה תואמת את פרק התוכן. גם באשר לבחירת כמות התקנים וקיומם של התקנים הנחוצים עלה כי קיים חוסר משמעותי בתפקידים.

 

בהחלטת המועצה נכתב בתגובה לטענות כי "התוכנית של הזוכה אמנם חסרה, אך החוסר שבה אינו מביא את ההצעה הזוכה לכדי 'הצעה תכסיסנית', דהיינו הוא אינו מעלה חשש באשר ליכולתה של הזוכה לעמוד בהצעתה במסגרת התקציב הסגור הניתן לערוץ. חוסר זה קיבל ביטוי, כפי שהיה צריך להיעשות, בהפחתה של ניקוד הסעיף הרלוונטי ביחס לתכנית העסקית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x