$
פרסום ושיווק

לאחר 28 שנים של שידור - HOT מתכוונת להוריד את ערוץ הילדים; יוחלף בערוץ בהפקת של חיים סלוצקי

על פי ההערכות HOT לא מתכוונת לחדש את הסכם ההתקשרות עם קבוצת RGE המפעילה את ערוץ הילדים. בתוך כך HOT פרסמה תוכנית פרישה מרצון להקטנת מצבת העובדים ב-50 איש

אביב גוטר 18:3227.07.17

מכה קשה ל-RGE – לאחר כ-28 שנות שידור בכבלים HOT מתכננת להוריד את ערוץ הילדים ולהחליף אותו בערוץ הילדים של חיים סלוצקי. על פי ההסכם של חברת הכבלים הסכם ההתקשרות ניתן לסיום בסוף שנת 2017 ועל פי ההערכות בחברה נערכים לעשות זאת.

 

בתחילת השנה yes הפסיקה את שידורי הערוץ והחליפה אותו גם בערוץ בהפקת סלוצקי שנקרא yes kidz, זאת לאחר מחלוקות קשות שנוצרו בין הנהלת yes לבין הנהלת RGE המחזיקה גם בערוצי ספורט 5. הצדדים מנהלים בימים אלו קרב משפטי הנוגע בין היתר לזכויות השידור על הפקות מקור בלעדיות המשודרות רק למנויי yes. ייתכן כי בקרוב ייפתח סכסוך משפטי גם בין RGE ל-HOT באותו עניין, כאשר הדבר תלוי בהסכמים המשפטיים שיש בין החברות.

 

 

 

 

טל גרנות גולדשטיין מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין מנכ"לית HOT צילום: רפי דלויה

 

 

ערוץ הילדים התקיים במשך השנים בעיקר ממימון הדדי של שני הצדדים, ששימש עבורן צינור להשקעה בהפקות מקור אליהן מחויבות פלטפורמות השידור מכורח תקנות מועצת הכבלים והלוויין, להקצות 8% מגובה ההכנסות שלהן בהפקות מקור. לאחר שב-yes החליטו להסיר את הערוץ, הערכות הן כי ב-HOT לא היו שבעי רצון מהמוצר ולכן החלו לבחון את החלפת הערוץ לפני מספר חודשים. עם זאת, ייתכן שמדובר בלחץ מצד HOT שמטרתו להוזיל את עלויות רכישת התוכן.

 

 

לאחרונה הגיע ערוץ הילדים להסכם עם פרטנר tv על שידוריו בפלטפורמה החדשה המושקת בימים אלה, אולם ההערכות בשוק התקשורת כי ללא התקציבים מ-HOT ומ-yes יתקשה הערוץ להעמיד את התכנים המשודרים כיום וייאלץ להתאים את עצמו למצב החדש.

 

מ-HOT, קבוצת RGE והפקת הערוץ של חיים סלוצקי לא נמסרה תגובה.

 

הסכם פרישה מרצון ב-HOT

 

הנהלת HOT הגיע להסכם מול ועד העובדים על הקטנת מצבת העובדים של החברה ב-50 איש ופרסמה תוכנית פרישה מרצון. HOT מעסיקה היום כ-1'300 עובדים. עובדים אשר יבחרו לפרוש, יקבלו תנאים מועדפים ויוכלו ליהנות מפיצוי כולל בטווח של עד 230% משכרם.

 

על פי ההסכם עובדים יוכלו להגיש בקשה להיכלל בתכנית ולפרוש בתנאים מוגדלים וכי מספר המקומות בתכנית מוגבל. במשך שבוע יוכלו עובדי החברה העומדים בתנאים להגיש את בקשתם. התנאים אשר הוסכמו לאחר משא ומתן עם וועד העובדים, נועדו לעגן את זכויות עובדי החברה הפורשים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x