$
פרסום ושיווק

בג"ץ עצר את זכיית ערוץ 20 במכרז להפעלת ערוץ הכנסת

בג"ץ הורה למועצת הכבלים והלוויין לדון מחדש בתוצאות המכרז. בעתירה שהוגשה על ידי חדשות ערוץ 2 וקבוצת RGE, שהתמודדו אף הן במכרז, הועלו טענות על תקינות ההליך המכרזי ולפגמים שנפלו בו

אביב גוטר 15:0219.07.17
בג"ץ הורה היום (ד') על צו ביניים העוצר את זכיית ערוץ 20 במכרז להפעלת הכנסת ובכך קיבל את עתירות חדשות 2 ו-של קבוצת RGE. בנוסף הורה בג"ץ למועצת הכבלים והלוויין לדון מחדש בתוצאות המכרז, שצפויה להתכנס מחר.

 

 

 

 

ערוץ 20 היה אמור להתחיל את שידוריו החל מ-27 ביולי.

 

במאי האחרון זכה ערוץ 20 במכרז להפעלת ערוץ הכנסת למשך 10 שנים, בתום מכרז שנערך מספר חודשים בו התמודדו קבוצת RGE וקבוצה הכוללת את רם בליניקוב, תיא תקשורת ויסמין טיוי, בנוסף לערוץ 20 וחדשות ערוץ 2.

 

אולפן ערוץ הכנסת אולפן ערוץ הכנסת צילום: יחצ

 

בעתירה של חדשות 2, שהוגשה לפני כשלושה שבועות על ידי עוה"ד ד"ר ישגב נקדימון ודקלה בירן, מבקשים להקפיא את תוצאות המכרז לאור העובדה שבעל השליטה בערוץ, יצחק מירילישווילי, נחקר באזהרה במסגרת החקירה המתנהלת בעניינו של שר הפנים אריה דרעי.

 

מלבד זאת, בחדשות 2 התלוננו על הניקוד שקיבלה ההצעה של ערוץ 20 בהשוואה לחברות אחרות וחשפו את דברי היועצות הכלכליות בחוות הדעת הכלכלית בהליך המכרז מהם עולה כי נפלו פגמים בזכיית ערוץ 20. מבדיקת התאמת פרק התוכן לתכנית העסקית שהגישה ערוץ 20 עולה כי אין התאמה, גם לאחר שנשאלו שאלות הבהרה. לטענת היועצות, נושאי המליאה ושידורי הכנסת והוועדות כלל לא מופיעים במצבת כוח האדם.

 

גם באשר לבחירת כמות התקנים וקיומם של התקנים הנחוצים עלה כי קיים חוסר משמעותי לתפקידים. בדיון שנערך לפני כשבוע בוועדת הכנסת חשף מוטי שקלאר, יו"ר ערוץ 20, כי הערוץ מתוכנן להפעיל את הערוץ במתכונת רזה יותר בהשוואה לחדשות 2, שכן הערוץ מתכנן להעסיק 60 עובדים במקום 100 עובדי הערוץ כיום.

 

העתירה של ערוץ 2 מבקשת לפסול גם את זכייתה של RGE בטענה כי גם בחישוב הניקוד אצלה נפלו פגמים. כזכור, ההצעה של ערוץ 2 הגיעה למקום השלישי והיא דורגה בפער קטן אחרי הצעתה של RGE.

 

מקבוצת RGE נמסר: "קבוצת RGE מביעה סיפוק מהחלטת בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ היום לתת צו שיעצור את העברת ערוץ הכנסת לידי ערוץ 20. משמעות ההחלטה היא שבית המשפט העליון הכיר בכך שטענות RGE הן טענות כבדות משקל שיש לבררן ואנחנו משוכנעים כי יתברר שנפלו פגמים כבדים בהחלטת מועצת הכבלים והלוויין וכי קבוצת RGE שהגיעה למקום השני במכרז, תוכר כזוכה האמיתית״.

 

קבוצת RGE יוצגה ע"י עוה"ד זוהר לנדא, רונן ריינגולד ועדי שוהם ממשרד ברנע.

 

מחדשות 2 נמסר בתגובה על ההחלטה: "כפי שבית המשפט ציין, במהלך הדיון הועלו על ידינו טענות בעלות משקל בנוגע לתקינות ההליך המכרזי שערכה מועצת הכבלים והלווין בראשות יפעת בן חי שגב ולפגמים שנפלו בו. אנו מקווים כי המועצה תיתן עכשיו את דעתה על פגמים אלה ותקבל את ההחלטה המתחייבת

 

מערוץ 20 סירבו להגיב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x