$
פרסום ושיווק

הקרב על הפעלת ערוץ הכנסת: חדשות ערוץ 2 עתרה לבג"ץ נגד ערוץ 20

ערוץ 20 זכה בחודש מאי במכרז להפעלת ערוץ הכנסת למשך 10 שנים. בחדשות 2 מבקשים להקפיא את תוצאות המכרז לאור העובדה שבעל השליטה בערוץ, יצחק מירילישווילי, נחקר באזהרה במסגרת החקירה המתנהלת בעניינו של שר הפנים אריה דרעי

אביב גוטר 17:0502.07.17
חברת חדשות ערוץ 2 עתרה היום (א') לבג"ץ בעניין מכרז ערוץ הכנסת בבקשה למתן צו ביניים שיורה על הקפאת תוצאות מכרז ערוץ הכנסת וימנע את העברת ההפעלה של הערוץ מחדשות 2 לחברת ההקמה של ערוץ 20 בעוד כשלושה שבועות.

 

ערוץ 20 זכה בחודש מאי במכרז להפעלת ערוץ הכנסת למשך 10 שנים, בתום מכרז שנערך מספר חודשים בו התמודדו קבוצת RGE וקבוצה הכוללת את רם בליניקוב, תיא תקשורת ויסמין טיוי, בנוסף לערוץ 20 וחדשות ערוץ 2.

 

אולפן ערוץ הכנסת אולפן ערוץ הכנסת צילום: יחצ

 

 

בטענה נכתב כי "הצעת ערוץ 20 שהוכרזה כזוכה במכרז, הינה 'הצעה תכססנית' שדינה להיפסל, שכן כפי שגם צוין במפורש על ידי היועצים המקצועיים של ועדת המכרזים קיים חוסר הלימה בולט בין המצגים וההתחייבויות המפורטים בפרק התוכן לבין התוכנית העסקית שנכללה בהצעתה".

 

בעתירה, שהוגשה על ידי עוה"ד ד"ר ישגב נקדימון ודקלה בירן, מבקשים חדשות ערוץ 2 להקפיא את תוצאות המכרז לאור העובדה שבעל השליטה בערוץ, יצחק מירילישווילי, נחקר באזהרה במסגרת החקירה המתנהלת בעניינו של שר הפנים אריה דרעי.

 

בכתב העתירה חושפים חדשות 2 את דברי היועצות הכלכליות בחוות הדעת הכלכלית בהליך המכרז מהם עולה כי נפלו פגמים בזכיית ערוץ 20: "בבדיקת התאמת פרק התוכן לתוכנית העסקית נמצא כי אצל מורשת (ערוץ 20) אין התאמה בין התוכנית העסקית לפרק התוכן, גם לאחר שאלות ההבהרה. נושאי המליאה ושידורי הכנסת והוועדות כלל לא מופיעים במצבת כח האדם, וכן קטגוריית הדוקו וקטגוריית חדשות הכנסת והתוכנית הכלכלית לא מצוינים צוותי ENG, ועל כן נמצא כי התאמת וסבירות עלויות התוכניות לפירוט בפרק התוכן לוקה בחסר".

 

עוד כתבו היועצות הכלכליות: "בחינת סבירות כמות התקנים וקיומם של כל התקנים הנחוצים העלתה כי קיים חוסר משמעותי לתפקידים; יועצי התוכן הסיקו כי אין אפשרות להפיק את מלוא השידורים המוצעים בהיקף כ"א המוצע".

 

בערוץ 20 סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x