שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

גלובוס מקס בקשיים: לא שילמה משכורות לעובדים

850 העובדים הופתעו לגלות שרשת בתי הקולנוע לא העבירה את משכורות חודש מאי; לאחרונה הודח אחד השותפים בחברה, בנט קפלן, ולפי גורמים בענף היא נקלעה לחובות; גלובוס מקס: "עושים כמיטב יכולתנו לשלם משכורות בהקדם"

אורנה יפת ונעמי צורף 16:3612.06.17

רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס נמצאת בקשיים: אחרי שבמהלך השבועות האחרונים הודח בנט קפלן, אחד מהשותפים בחברה, היא מעכבת עתה את תשלום המשכורות לעובדים. ל"כלכליסט" נודע כי החברה לא שילמה משכורת חודש מאי לעובדים. על פי גורמים בענף, גלובוס מקס נקלעה לחובות כספיים ואף לוותה כספים מחברות מימון חוץ בנקאיות.

 

אתמול (א') היו אמורים העובדים לקבל את השכר והופתעו לגלות כי הוא לא הופקד לחשבונות הבנק שלהם. לטענתם, כאשר ניסו לבדוק מול הנהלת החברה מדוע לא קיבלו שכר, נענו בתשובה כי זו "הבעיה של הבנק".

 

גלובוס מקס מעסיקה 850 עובדים במתחמי בתי הקולנוע שלה, רובם צעירים שעובדים במשמרות ומשתכרים שכר מינימום. היא מפעילה כיום תשעה מתחמים - בכפר סבא, חיפה, רחובות, נהריה, קרית ביאליק, מודיעין, אשדוד, באר שבע ופתח תקווה. בנוסף, מחזיקה הרשת מתחמים נוספים בשלבי בנייה ותכנון בכרמיאל, אשקלון, שפרעם, מעלה אדומים, שרונה בתל אביב וחדרה. גלובוס מקס מחזיקה בזכויות ההפצה של וורנר ויונייטד.

 

רשת בתי הקולנוע הוקמה כשותפות בין בתי קולנוע של חברת גלובוס גרופ שהייתה בבעלות יורם גלובוס לבין קפלן שהחזיק בבעלות על איימקס ישראל. בשנת 2014 מכר יורם גלובוס את מניותיו תמורת 100 מיליון שקל לקפלן ופרש מעסקי הקולנוע. עשרה חודשים לאחר מכן הכניס קפלן כשותפים קבוצת משקיעים אמריקאים שבראשם עומד יו"ר פולאר השקעות, איציק תורג'מן. המשקיעים האמריקאים רכשו 50% מהחברה לפי שווי של 200 מיליון שקל. כאמור, גורמים בענף מסרו כי הרשת נקלעה לחובות. מקורבים לחברה טוענים כי בחודשים האחרונים הזרימו בעלי גלובוס מקס עשרות מיליוני שקלים לחברה וכעת היא ניצבת בפני בחינה מחדש של מצבה והאפשרויות העומדות בפניה.

 

לאחרונה הודח קפלן על ידי שותפיו האמריקאים. גורמים בתעשייה אומרים כי ההדחה נעשתה על רקע חילוקי דעות בין הצדדים וטענות לחוסר שביעות רצון מהתוצאות הכספיות של החברה. בנט טען כי לא ניתן להדיח אותו כבעל מניות ובין הצדדים הופעל מנגנון במבי, בסיומו הוא נשאר מחוץ לחברה. לתפקיד יו"ר חברת בתי הקולנוע גלובוס מקס, מונה רואה החשבון יואב כפיר.

 

מגלובוס מקס נמסר בתגובה כי "אנו עושים כל שביכולתנו לשלם את המשכורות לעובדים בהקדם".

 

עו"ד חיות גרינברג, המייצגת את עובדי החברה מסרה: "אני שמחה שבית המשפט הבין את המצוקה והדחיפות הנדרשת בכל הנוגע לתשלום שכר ל-800 עובדים והורה על הסדרת חוב זה מיידית. אני מאד מקווה שהחברה תצליח לצאת מהתסבוכת הכספית שבה היא מצויה ויושג פתרון לחובות העצומים של נושיה"

 

עו"ד חיות גרינברג עו"ד חיות גרינברג צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x