$
פרסום ושיווק

נחשף בכלכליסט

אייפקס חתמה על עסקת הרכישה של רשת מקס לפי שווי של 300 מיליון שקל

העסקה שנחשפה בכלכליסט נחתמה לפני שעה קלה בתל אביב. מייסד הרשת אורי מקס: "אייפקס תתן לנו כוח להמשיך לפרוץ קדימה"

גולן חזני 18:0906.06.17

עיסקת מקס סטוק נחתמה לפני שעה קלה בתל אביב, כשקרן איפקס רוכשת 55% ממניות רשת הדיסקאונט תמורת 170 מיליון שקל. סכום זה יתחלק בין אורי מקס המייסד והמנכ"ל, ושותפו האוסטרלי אוון ניומן. העסקה נחשפה בכלכליסט.

 

מקס ימשיך לנהל את החברה שבה 41 סניפים ברחבי הארץ. הוא ושותפו יתחלקו בצורה שווה בתמורת העסקה. יצויין כי שותף שלישי בחברה נפרד מהשניים במהלך השנה האחרונה כשניומן ומקס רכשו את חלקו ועלו לאחזקה של 50% כל אחד.

 

הרשת שמוכרת צעצועים, כלי בית, כלי מטבח, מוצרי חשמל, כלי עבודה לגינה ועוד מעסיקה יותר מ־1,000 עובדים. מחזור המכירות השנתי שלה מוערך ביותר מ־300 מיליון שקל. הרשת מפעילה שתי תת־רשתות: מקס 10, שבחנויות שלה כל פריט נמכר במחיר של עד 10 שקלים, ומקס 20, שבחנוית שלה כל פריט נמכר במחיר של עד 20 שקל.

אורי מקס בחנות של מקס סטוק אורי מקס בחנות של מקס סטוק צילום: ישראל יוסף

 

"איפקס יכולה לתת לי כוח להמשיך לרוץ קדימה", אמר מקס לאחר החתימה. מקס הקים את הרשת ב-2004. לפי ההערכות, הרווח הנקי של מקס סטוק ב־2017 צפוי להסתכם ב־40 מיליון שקל — סכום שמשקף רווחיות גבוהה ביחס לענף הקמעונאות. נתון זה הוא אחת הסיבות לכך שאייפקס הסכימה לרכוש את השליטה לפי השווי הגבוה.

 

את איפקס ייצגו בעסקה עורכי הדין רן חי, איתי לביא ורעות אלקלעי ממשרד הרצוג פוקס נאמן ואת מקס סטוק ייצג צוות מחלקת החברות והמימון של משרד גיסין ושות' בהובלת עו"ד יעל הרשקוביץ'. כמו כן, לקחה חלק בייעוץ לעסקה פירמת גיזה זינגר אבן בראשות המנכ"ל יריב פילוסוף וניר הרוש מנהל מחלקת הייעוץ הכלכלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x