$
מדיה

ערוץ 10 ורשת פנו לרשות ההגבלים העסקיים בבקשה לבחון מיזוג בין החברות

מיזוג שתיים מבין שלוש החברות - ערוץ 10, קשת ורשת - עלה על הפרק מאז החל הליך החקיקה לפיצול ערוץ 22, אך מדובר בפנייה הרשמית הראשונה שנעשתה לבדיקת היתכנות

אביב גוטר 15:5522.05.17
הזכיינית רשת וערוץ 10 פנו לרשות להגבלים עסקיים במטרה לבחון את מיזוג שתי החברות לקראת פיצול ערוץ 22 בנובמבר הקרוב. בין החברות לרשות נערכה סדרת פגישות על מנת לקבל חוות דעת ראשונית בכדי לדעת האם למיזוג יש היתכנות מעשית, כלומר טרם הוגשה בקשה רשמית מצד החברות שתחייב את הרשות לבצע בדיקה מעמיקה בנושא.

 

מיזוג בין שתיים מבין שלוש החברות (ערוץ 10, קשת ורשת) עלה על הפרק מאז החל הליך החקיקה לפיצול ערוץ 22, כאשר כל החברות גיששו ביניהן אולם עד כה לא נרשמה התקדמות בין אף אחד מהצדדים. החוק הנוכחי נועד כדי לעורר תחרות בין הערוצים המסחריים הנשלט היום על ידי ערוץ 2, אולם על פי ההערכות בשוק התקשורת קיומן של שלושה ערוצים צפוי לעורר תחרות עזה בטווח הקצר בה אחד מהערוצים לא יצליח להחזיק מעמד לאורך זמן. על מנת שמיזוג שכזה יתרחש יידרשו המלצות מגורמים מקצועיים, כשעל פי ההערכות ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לא יערימו קשיים ואף צפויים להמליץ על מיזוג שכזה.

 

 

 

רק לאחרונה פורסמו האפיקים של הערוצים החדשים, בהם נקבע כי קשת תעבור לשדר באפיק 12, רשת ל-13 וערוץ 10 תעבור לאפיק 14. על פי החוק, במשך שלוש השנים הקרובות יוכלו קשת ורשת להפעיל את חברת החדשות של ערוץ 2, נושא שמתדיין בימים אלו ברשות להגבלים עסקיים משום שהוא מייצר אינטראקציה בין שתי הזכייניות באשר לתזמון ואורכן של יציאה לתשדירי פרסומות במהלך מהדורות החדשות. במהלך תקופה זו יצטרכו הזכייניות לקיים הליך תמחור למכירה או קניית חלקה של המתחרה בחברת החדשות (BMBY), כאשר המוכרת תצטרך להקים חברת חדשות חדשה. אם יאושר מיזוג שכזה, רשת תוכל להנות מחברת חדשות פעילה, חברת חדשות 10, ואילו ערוץ 10 ייהנה מתוכן עשיר שמציעה רשת, המורכב ברובו מפורמטי ריאליטי כמו האח הגדול, הישרדות, המירוץ למיליון ועוד.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x