$
פרסום ושיווק

העליון דחה את ערעור דוידוביץ' ואישר את מכירת גלובס לאלונה בר און

ההחלטה שהתקבלה בהרכב של שלושה שופטים אימצה את פסק הדין של בית המשפט המחוזי בתל אביב

אביב גוטר 20:5615.05.17
בית המשפט העליון אישר היום (ב') את מכירת עיתון "גלובס" לאלונה בר און לאחר שדחה את ערעורו של איש העסקים דוד דוידוביץ', שהתמודד על השליטה בעיתון.

 

ההחלטה, שהתקבלה בהרכב של שלושה שופטים - יצחק עמית, נעם סולברג וענת ברון - אימצה את פסק הדין של בית המשפט המחוזי בתל אביב הקובע כי גלובס יימכר לידי בר און ובכך יהיה לעיתון בעל בית אחד.

 

אלונה בר און אלונה בר און צילום: תומר גנון

 

לפני כחודשיים קבע נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין כי מניות חברת "מוניטין" בעיתון שהיו בבעלותו של איש העסקים אליעזר פישמן יימכרו לחברת אילקורפ בשליטת בר און בסך 106 מיליון שקל, וזאת כבקשת כונסי הנכסים של פישמן. דוידוביץ טען בערעורו כי הצעתו הסופית, שעמדה על 110 מיליון שקל, גבוהה יותר מהצעתה של בר און. בערעור טען דוידוביץ כי הליך המכירה נעשה בצורה לא שוויונית ובכללים שלא הוגדרו מראש, אולם כאמור בית המשפט העליון דחה את ערעורו.

 

בהחלטת השופט עמית נכתב בין היתר כי "מול הצעתו של המערער (דוידוביץ') הנחזית כהצעה עדיפה בהיבט הכספי, העמדנו את השיקולים הבאים - נקודות המוצא לפיהן בית המשפט לא יחליף שיקול דעתו בשיקול דעת בעלי תפקיד; מתן משקל לעמדה הנושה המובטח והחייב בסיטואציה ייחודית בה השאת תמורה לא תועיל לכלל הנושים; מתן משקל להתרשמותה של הערכאה הדיונית; עקרון סופיות הדיון; עדיפות ל'בעל בית אחד'; שיקולים כמו הזיקה המיוחדת של משפחת מייסדי העיתון ורצונם המוצהר של העיתונאים. לבסוף, נזכיר כי נגד עמדתו של המערער נקבצו ותמכו בהצעת אילקורפ (בר און) כל המעורבים בהליך המכירה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x