פרסום ושיווק

נפתחו שידורי הרדיו של תאגיד "כאן"; שידורי הטלוויזיה יחלו בשעה 17:00

את מהדורת החודשות הראשונה של שידורי התאגיד הגיש הקריין הוותיק מלאכי חזקיה ואת היומן הגיש אריה גולן; ב-11:30 יחל דיון בבג"ץ שיעסוק בעתירות שהוגשו נגד סגירת רשות השידור ופיצול חטיבת החדשות מ"כאן" והקמת תאגיד ייעודי עבורו

אביב גוטר 08:2215.05.17

הבוקר נפתחו שידורי הרדיו של תאגיד השידור הישראלי ״כאן״ בקריאת שמע ישראל ובמהדורת חדשות בשעה 06:00 מפי מלאכי חזקיה מאולפן בהר חוצבים בירושלים ("כאן קול ישראל מירושלים"). שמונה תחנות ברדיו בשידור הציבורי החלו לשדר והערב בשעה 17:00 ייפתחו גם שידורי הטלוויזיה.

 

 

ב-11:30 יחל דיון בבג"ץ שיעסוק בעתירות שהוגשו נגד סגירת רשות השידור ופיצול חטיבת החדשות מ"כאן" והקמת תאגיד ייעודי עבורו (תיקון מס' 8). אתמול בערב החליטו שופטי העליון, חנן מלצר, יצחק עמית ונעם סולברג להוציא צו ביניים ארעי עד לדיון שיתקיים הבוקר המעכב את כניסתו לתוקף של תיקון מס' 8 לחוק השידור הציבורי.

 

מדובר בארבע עתירות שהוגשו נגד הקמת התאגיד ופיצול חטיבת החדשות. עובדי רשות השידור עתרו לדחיית מועד סגירתה של רשות השידור; ח"כ איתן כבל עתר נגד חוק השידור הציבורי; ואלדד יניב ותאגיד "כאן" עתרו נגד ראש הממשלה בנוגע להחלטתו לפרק את התאגיד. את העתירה הרביעית הגיש ביום חמישי האחרון התאגיד עצמו נגד פיצולו בטענה כי המהלך "עוקר מן התאגיד את מחלקת החדשות והאקטואליה שלו, ומשאיר אותו כתאגיד שידור בעל משמעות שולית".

 

מלאכי חזקיה הבוקר מלאכי חזקיה הבוקר צילום: חן ביאר

 

את שידורי רשת ב' פתח אריה גולן עם תוכנית יומן הבוקר. בשעה 8 עלתה תוכנתם של קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן. רשת ב' ורדיו רק"ע צפויים לעבור לתאגיד החדשות החדש, ויתר תחנות הרדיו יישארו בתאגיד ''כאן'' ויעברו מיתוג מחדש.

 

אתמול פרסם כונס הנכסים הרשמי, דוד האן, קול קורא לתפקיד מנכ"ל תאגיד החדשות הזמני, שאת תפקידו יבצע בשבועיים הקרובים עורך החדשות של התאגיד ברוך שי. לפי תנאי המכרז, מנכ"ל תאגיד החדשות הזמני צריך להיות בעל תואר אקדמי, בעל ניסיון של חמש שנים לפחות או ניסיון מצטבר של חמש שנים לפחות בתפקיד בכיר בתחום הניהול העסקי של תאגיד בעל היקף עסקים משמעותי ובעל תפקיד בכיר בארגון משמעותי בעל מעמד בתחום התקשורת. מדובר במינוי מנכ"ל זמני לשלושת החודשים הקרובים, שלא יוכל לשנות את מצבת העובדים הקיימת. במהלך חודשים אלה ימונה שופט בדימוס שיהיה אמון על ועדה לבחירת מועצת התאגיד החדשות החדש, וזו תהיה אמונה על מינוי מנכ"ל קבוע. על פי החוק, עד ה־28 במאי נדרש האן למנות מנכ"ל זמני, לכן הליך הבחירה יהיה מזורז ועל המועמדים להגיש מועמדות עד ליום רביעי הקרוב.

אריה גולן בשידור היומן הראשון הבוקר של תאגיד השידור אריה גולן בשידור היומן הראשון הבוקר של תאגיד השידור צילום: רפי דלויה

 

לפני תיקון החקיקה הוחלט כי בשנתיים הראשונות רצועות השידור שבין השעות 20:00-17:00 של חטיבת החדשות (היום תאגיד החדשות) תופק באולפנים של אולפני הרצליה, שזכתה במכרז, אולם בעקבות ההסכם בין האוצר להסתדרות, שבא בעקבות תיקון החקיקה, כספי ההפקות החיצוניות יוקצו בסופו של דבר לטובת גיוס עובדים מרשות השידור. אולפני הרצליה צפויים להפיק בחודשיים הקרובים את רצועות השידור שבין 17:00–20:00 עבור התאגיד, כשהתקציב לכך מגיע מתקציב ההקמה של התאגיד. לאחר מכן, על פי התכנון, יופקו רצועות אלה באופן עצמאי על ידי תאגיד החדשות החדש.

 

גורמים בתאגיד טוענים כי הם אינם ערוכים לכך מבחינה תפעולית, ועל פי ההערכות יצטרך מנכ"ל תאגיד החדשות החדש לבקש תקציבים נוספים כדי לשמור על רמת שידורים גבוהה. בכך עשויה להיפרץ המסגרת התקציבית שהוקצתה לתאגיד.

 

ההערכה היא כי בסך הכול, בשני התאגידים (בהנחה ויאושר הפיצול), יועסקו כ־550 עובדים מרשות השידור. עוד נקבע בהסכם כי 100 משרות נוספות יוקצו לעובדי רשות השידור בשירות המדינה. בימים הקרובים צפויה המדינה לפרסם את אותן משרות. בסל הכול, מדובר למעשה בתוספת של כ־200 משרות הן בתאגידים והן בשירות המדינה.

 

ברשות השידור כ־140 עובדים בני 50-40 שיקבלו עדיפות בקליטה בתאגיד, בעיקר בתאגיד החדשות החדש או בשירות המדינה, אלא אם יבחרו אחרת. במשרד האוצר מסרו כי רשימת המשרות תגובש על ידם בשיתוף נציבות שירות המדינה והמשרדים הרלוונטיים, כך שהמשרות יוצעו לעובדים בפטור ממכרז בתוך ארבעה חודשים וחצי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x