$
פרסום ושיווק

מסתמן: לא תהיה דחיה נוספת, ושידורי שני תאגידי השידור יפתחו ביום שני הקרוב

בוועדה להכנת חוק פיצול תאגיד השידור הציבורי סוכם אמש כי מנהל חטיבת החדשות של "כאן", ברוך שי, יקבל את סמכויות ניהול בשבועיים הראשונים לפעילותו, עד למינוי המנכ"ל הזמני

שחר אילן 10:5609.05.17

מסתמן: מועד תחילת שידורי שני תאגידי השידור הציבור לא ידחה שוב, והם יתחילו לשדר ביום שני הקרוב, ה-15 במאי. כדי לאפשר זאת, מנהל חטיבת החדשות של תאגיד השידור "כאן", ברוך שי, יקבל את סמכויות ניהול בתאגיד החדשות החדש בשבועיים הראשונים לפעילותו, עד למינוי המנכ"ל הזמני.

 

 

כך סוכם אתמול בוועדה להכנת חוק פיצול תאגיד השידור הציבורי בראשות ח"כ דוד ביטן מהליכוד. החוק לפיצול התאגיד יאושר רק מחר (ד') בלילה, ימים ספורים לפני מועד תחילת השידורים הקובע בחוק - 15 במאי.

 

בשבועות האחרונים פעלו בליכוד לדחות את תחילת השידורים בשבועיים נוספים. האוצר סירב בשל העלויות התקציביות הגדולות של המשך פעילות רשות השידור. קביעת גורם שיהיו לו סמכויות ניהול מיועדת לאפשר תחילת השידורים כבר ביום שני, עוד לפני מינוי המנכ"ל הזמני.

 

משמעות אחת של ההחלטה היא שלתאגיד החדשות יהיו בחודשיים הראשונים שלושה מנכ"לים בפועל: שי יקבל סמכויות ניהול בשבועיים הראשונים, אחריו ימונה מנהל זמני למשך שלושה חודשים ואז מנהל קבוע. 

דוד ביטן, יו"ר הוועדה המיוחדת לעניין תאגידי השידור דוד ביטן, יו"ר הוועדה המיוחדת לעניין תאגידי השידור צילום: עומר מסינגר

משמעות נוספת אישית היא שידרוג זמני לפחות במעמדו של שי. בתחילה הוא היה העובד היחיד בתאגיד החדשות, שמיועד להדחה. אחר כך הוחלט שיהיה העורך הראשי של תאגיד החדשות ועכשיו בשבועיים הראשונים יקבל מלבד סמכויות העורך גם סמכויות ניהול.

 

"כשיבוא המנכ"ל הזמני הוא יעשה את כל הפעולות הדרושות"

 

הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה וועדת הכנסת לדיון בתיקון חוק תאגיד השידור הציבורי, להקמת תאגיד החדשות, צפויה לאשר היום את החוק לקריאה שנייה ושלישית. זאת כדי שניתן יהיה לאשר כאמור מחר את החוק במליאה בשתי הקריאות. אתמול קיימה הוועדה ישיבה מרתונית שנמשכה עד היום ב-4 לפנות בוקר ובמהלכה הושגו מספר הסכמות.

 

בישיבה העלה יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן הסתייגות, שביקשה לקבוע כי העורך הראשי (כלומר שי. ש"א) ישמש גם כמנכ"ל עד למינוי מנכ"ל זמני. זאת, כדי לאפשר תחילת השידורים לפני מינוי המנכ"ל הזמני. בתגובה הסכים יו"ר הוועדה ביטן, כי בימים הראשונים העורך הראשי יקבל סמכויות תפעוליות של המנכ"ל, עד למינוי מנכ"ל ולתקופה קצרה שלא תעלה על שבועיים. הוא הוסיף כי אם כך אז אין צורך בדחייה נוספת של עלייה לשידור עד סוף מאי. "כשיבוא המנכ"ל הזמני הוא יעשה את כל הפעולות הדרושות ויוכל לחתום חוזים", אמר.

 

נושא נוסף שבו דנה הוועדה, היה יצירת ודאות לגבי התחייבות האוצר לקלוט 100 מעובדי רשות השידור בשירות המדינה. סוכם שנציב שירות המדינה יציע בתוך 4 חודשים, משרות לעובדי רשות השידור שעברו את גיל 40 ולא זכאים לגמלאות. חברי הכנסת דרשו להרחיב את מעגל העובדים מעבר ל-100 עובדים עליהם סיכמו ההסתדרות ומשרד האוצר ומנכ"ל האוצר שי באב"ד, אמר כי יעשה מאמץ להציע משרות לעובדים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x