שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

חלב שנשפך: 3 בכירים נוספים פורשים מתנובה

אל עשרת הבכירים שהתפטרו מאז מינויו של אייל מליס למנכ"ל לפני כשנה וחצי הצטרפו מנהל הבטיחות, מנהל במרלו"ג בדרום ומנהל המכירות לרשות הפלסטינית

נורית קדוש 07:0108.05.17

אין רגע דל בצמרת תנובה. ל"כלכליסט" נודע כי ליאור אלי, מנהל הבטיחות של תנובה וסגן מנהל מחלבת אלון תבור, בחר לסיים את כהונתו. אלי, שכיהן בתנובה כשש שנים בתפקידים שונים, הובא למחלבת אלון תבור לפני כשנה, לצורך תיקון הליקויים במחלבה. זאת לאחר תקלות חוזרות בפס הייצור של מעדן יולו. שני בכירים נוספים שעזבו בשבועות האחרונים הם אורן מאירוביץ, בעל ותק של 14 שנים בארגון, שניהל את המכירות לאזור עזה, מזרח ירושלים והגדה המערבית, ואלון ברקוביץ, מנהל תפעול המרכז הלוגיסטי בדרום.

 

רק בשבוע שעבר הודיע אופיר יעקוביאן, סמנכ"ל הכספים, על התפטרותו. המהלך התבצע שנה וחצי בלבד לאחר שנכנס לתפקיד, ככל הנראה על רקע חילוקי דעות מתמשכים עם המנכ"ל אייל מליס.

 

מנכ"ל תנובה אייל מליס. בעלי הניסיון מתפטרים בזה אחר זה מנכ"ל תנובה אייל מליס. בעלי הניסיון מתפטרים בזה אחר זה צילום: אוראל כהן

 

ראשון הפורשים מאז מינוי של אייל מליס לתפקיד המנכ"ל לפני פחות משנה וחצי הוא איל ארד, סמנכ"ל המכירות. את ארד החליף ניצן גולדברג, שכיהן קודם לכן כמנהל המכירות של אסם. השינוי בא לידי ביטוי בין היתר בירידה במכירות תנובה, העמקת מבצעי ההוזלות בצורה חסרת תקדים ואובדן נתחי שוק.

 

ירון שרון, מנהל המכירות במגזר הערבי, עזב את תנובה בנובמבר האחרון לאחר שני עשורים בארגון. לטענת גורמים המעורים בפרטים, שרון התפטר לאחר שגולדברג שינה את מדיניות הסחר וצמצם הטבות למגזר הערבי. קודם לכן פרש טל וזנה, שכיהן בתפקידים ניהוליים בתנובה במשך 18.

 

עוד פרשה ענבל הריסון, שכיהנה כמנהלת הערוץ של הרשתות הפרטיות בתנובה והיתה בעלת ותק של 17 שנה בארגון. בתחילת השנה עזבו את החברה מספר מנהלות ותיקות ובכירות, ובהן האחראית על השוק הפרטי ליאן זקס, מנהלת אגף שיווק המוצרים שאינם חלב צביה אורנשטיין, קרן קשרי מנהלת במוקד, מנהלת התקשורת השיווקית ענבל מצנע וסמנכ"לית תקשורת וקשרי ממשל אלונה אריאלי להב. במרץ הודיע יובל צעירי, סמנכ"ל מערכות מידע, על החלטתו לסיים את תפקידו.

לצד ההתפטרויות הרבות הללו, במסגרת תוכנית ההתייעלות חלו גם פיטורים של בכירים, ובהם מיכה כהן, סמנכ"ל לוגיסטיקה בתחום החלב, ארז וולף, מנהל תשלובות הסחורות ואדום אדום, יפתח בלוך, שכיהן כמנהל חטיבת התפעול בתשלובת החלב, וגיורא פוין, מנהל אגף תכנון ותיאום.

 

כמה מהבכירים שהתפטרו בתוך שנה וחצי

 

איל ארד, סמנכ"ל המכירות • אופיר יעקוביאן, סמנכ"ל הכספים • ירון שרון, מנהל המכירות במגזר הערבי • ענבל הריסון, מנהלת הערוץ של הרשתות הפרטיות • ליאן זקס, אחראית על השוק הפרטי • צביה אורנשטיין, מנהלת אגף שיווק המוצרים שאינם חלב  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x