$
פרסום ושיווק

קבוצת עזריאלי השיקה את מרכז עזריאלי ראשונים, בראשון לציון

הקניון כולל 20 אלף מ"ר מסחר על פני 3 קומות ו-30 אלף מ"ר נוספים שטחי משרדים במגדל בן 14 קומות. את הקרקע רכשה קבוצת עזריאלי בשנת 2008 מגדעון ביקל, תמורת 65 מיליון שקל

אורנה יפת 17:3414.03.17

קבוצת עזריאלי השיקה היום (ג) את מרכז עזריאלי ראשונים, בראשון לציון, בהשקעה של 750 מיליון שקל. הקניון נמצא בסמוך למחלף ראשונים (כביש 431 וכביש 412) ובצמוד לתחנת הרכבת "ראשונים".

 

הקניון כולל 20 אלף מ"ר מסחר על פני 3 קומות ו-30 אלף מ"ר נוספים שטחי משרדים במגדל בן 14 קומות. בקניון חניון תת קרקעי עם 1,500 מקומות חניה. את הקרקע עליה ממוקם הקניון רכשה קבוצת עזריאלי בשנת 2008 מגדעון ביקל, תמורת 65 מיליון שקל.

 

הקניון נפתח עם מספר מותגים בינלאומיים שבחרו לפתוח בו את החנות הראשונה שלהם כגון סופר דריי של קבוצת אלפא קומסטיקה, פוטלוקר של קבוצת פוקס, ו-H&M HOME שפותחת בראשונים ובעזריאלי תל אביב שתי חנויות בו זמנית ביום חמישי הקרוב.

קניון ראשונים של עזריאלי בראשון לציון קניון ראשונים של עזריאלי בראשון לציון

 

יחד עם זאת, בולטת בהעדרה חנות זארה, הנחשבת לחנות עוגן בכל קניון שנפתח. זהו הקניון החדש השני שמשיקה קבוצת עזריאלי ללא חנות זארה. גם בעזריאלי רמלה שהושק במרץ 2015 לא נפתחה חנות זארה. במקום זאת, פותחת קבוצת גוטקס מותגים, בבעלות ג'ואי שוובל, מותגים אחרים בקניון ראשונים בהם סטרדווריוס, שעל פי ההערכות פודה בעזריאלי תל אביב 2000 שקל למ"ר בחודש, פול אנד בר וברשקה. 

קניון עזריאלי ראשונים מבפנים קניון עזריאלי ראשונים מבפנים צילום: רפי דלויה

 

גם קבוצת פוקס, בבעלות הראל ויזל, בחרה שלא לפתוח בקניון חנות של מותג הספורט המוביל נייקי, אך מקימה את החנות הראשונה של פוטלוקר. בין מותגי הספורט בקניון נמצאים גם ריבוק ואדידס עם חנויות קונספט.

 

קניון ראשונים, שאותו תנהל עדי קרום, נפתח לאחר שנים רבות בהן שלט בעיר קניון הזהב, עם סגירתם של לא מעט קניונים במערב ראשון. הקניון מתיימר למשוך תושבים מנס ציונה, רחובות, יבנה, ובאר יעקב.

 

למרות ריבוי שטחי המסחר ותלונות של סוחרים על קניבליזציה בין החנויות, בקבוצת עזריאלי חושבים שהקמת הקניונים בישראל

היא סולידית.

 

"לצד פתיחת מספר מועט של כ-8-5 קניונים סגורים בחמש שנים האחרונות, יש גידול של 2% בכמות האוכלוסייה בשנה וגידול של 5% בצריכה הפרטית. ובכלל, יש צמיחה של הכלכלה הישראלית", אומר יובל ברונשטיין מנכ"ל קבוצת עזריאלי. "כאשר בוחנים את מספר המטרים של נדל"ן מסחרי פר נפש, הוא מהנמוכים בעולם המערבי. בתל אביב זה 1.4 מ"ר לנפש, באירופה מדברים על 2.5-2 מ"ר לנפש ובארה"ב זה 4 מ"ר לנפש. על אף התחושה שקמים מספר רב של קניונים, הצמיחה בכלכלה מגבה את הקניונים החדשים ומאפשרת הקמת קניונים נוספים".

 

לדברי דנה עזריאלי, יו"ר הקבוצה, "המרכז החדש יתרום להגדלת מעגל התעסוקה בעיר ולצמיחת עסקים מקומיים באמצעות היצע משרדים מודרני הממוקם מעל לתחנת הרכבת המאפשרת תנועת מועסקים לתוך העיר. בנוסף, כלל תושבי ומבקרי האזור יוכלו ליהנות מקניון חדשני וחוויתי בסטנדרט המוכר של קבוצת עזריאלי".

 

ארנון תורן, מנכ"ל קניוני עזריאלי מסר כי "עזריאלי ראשונים יהווה מרכז עסקים, מסחר ובילוי, שימשוך אליו את כל תושבי הסביבה והערים הסמוכות. האזור כולו נהנה מהגירה חיובית בדגש על זוגות צעירים ומשפחות צעירות ולכן בחרנו במיקום הספציפי בשילוב עם נגישות תחבורתית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x