$
פרסום ושיווק

מנכ"ל תאגיד השידור: "רשות השידור לא משתפת אתנו פעולה"

במכתב למפרק הרשות, אלדד קובלנץ מתלונן על אי העברת קבצי וידאו ועל כך שלא כל העובדים שאמורים לעבור מהרשות לתאגיד כבר מתנסים בעבודה שם; רשות השידור: "יזמנו ואנחנו יוזמים כל העת שיתוף פעולה עם תאגיד"

אלירן מלכי 17:1606.03.17

מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי 'כאן', אלדד קובלנץ, שיגר אתמול (א') מכתב תלונה חריף למפרק רשות השידור, דוד האן, ובו פירוט על חוסר שיתוף הפעולה מצד הרשות כלפי התאגיד.

 

"בתחום התוכן התבצעו אינספור פניות לרשות השידור לקבלת קבצי וידאו המכילים תוכניות לצורך שידורן החל מיום התחילה", כתב קובלנץ והבהיר כי "הגורמים מהרשות שנכחו בדיון לא הסכימו לנקוב בתאריך שבו ימסרו החומרים לתאגיד".

 

תאגיד השידור הציבורי אמור להתחיל את שידורי הטלוויזיה והרדיו שלו ב-30 באפריל במתכונתו הנוכחית. כחלק מההכנות לעלייתו לאוויר, התאגיד נמצא בקשר שוטף עם רשות השידור על מנת לעשות העברה חלקה ככל הניתן בין שני הגופים.

 

עפ"י הנטעןף התאגיד עשה פנייה לקבלת בסיסי נתונים שונים מהרשות וקיבל נתונים משתי מערכות בלבד מתוך חמש, הדרושות לו לצורך תפעולו המלא.

 

קובלנץ גם מעלה את נושא עובדי רשות השידור שאמורים להיקלט בתאגיד, ולהוות כמחצית מעובדיו: "אנו נמצאים בקשר שוטף ורציף מול מנהלי הרשות להסדרת הגעתם של עובדי הרשות החתומים על חוזים בתאגיד לעבודה בתאגיד מספר ימים בכל שבוע בטרם יום התחילה. עד כה ניתן אישור מהרשות רק עבור כמות קטנה יחסית של עובדים. מצב שבו מרבית עובדי התאגיד יחלו עבודתם רק ביום השידורים הראשון, ללא היכרות וההכשרה הנדרשות לתחילת השידורים, הינו מצב שמסכן את השידור הציבורי בישראל".

תאגיד השידור תאגיד השידור צילום: שאטרסטוק

 

תגובת הרשות

 

מרשות השידור נמסר: "רשות השידור בפירוק יזמה ויוזמת כל העת שיתוף פעולה עם תאגיד השידור שבהקמה ואין אלא להביע פליאה על מכתבו של המנכ"ל הזמני של התאגיד.

 

"עד עתה התקיימו עשרות פגישות בין הגורמים הרלוונטיים לשם העברת מקל ראויה לתאגיד השידור הציבורי ובהם נדונו, בין השאר, העניינים המועלים במכתבו של קובלנץ.

 

"באשר להעברת כח האדם של הרשות לתאגיד – עשרות עובדים של הרשות שוחררו זה מכבר לבקשת התאגיד ועברו לשורותיו. כ-20 בכירים, עובדים כבר תקופה ארוכה גם בתאגיד וגם ברשות כאשר הרשות נושאת בעלות שכרם.

 

"בנוגע לרישוי אתרי שידור – תאגיד השידור אחראי להסדרת הרישוי של אתריו. לרשות השידור אין כל מידע לגבי תוכניותיו בנושא למרות שאלות חוזרות ונשנות בנושא. גם בתחום מערכות המידע, יזמה הרשות כבר בחודש אפריל 2016 מהלך של העברת בסיסי המידע הנדרשים על ידי התאגיד. התאגיד בחר לא להשתמש בבסיסי המידע, אשר מאות שעות עבודה הושקעו בהכנתם והתאמתם לצרכי התאגיד, תוך שמעת לעת מועברות דרישות חדשות לקבלת אותו חומר בתצורות שונות. על אף כל האמור, הועבר חלק מן החומרים המבוקשים לתאגיד.

 

"יצוין כי קיימת בעיה נקודתית בקשר להעברת חלק קטן מן מהחומרים המבוקשים על ידי תאגיד בשל צעדים ארגוניים של עובדי הרשות. בעיה זו מצויה בטיפול משפטי ומשמעתי והתאגיד מודע לדברים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x