$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

שי לחג: יבואניות החשמל מרחיבות את האחריות

בצעד חסר תקדים מציעה יבואנית מוצרי החשמל ברימאג הרחבת אחריות על כל מוצרי המותג בקו ל-7 שנות אחריות, תמורת תשלום סמלי. גם ראלקו מציעה 10 שנות אחריות על מקררי בלומברג, אך מסייגת את האחריות למדחס המקרר בלבד

אורנה יפת 08:1406.03.17

התחרות בענף החשמל מתחזקת לקראת פסח, ובחג הקרוב ישימו חלק מהיבואניות דגש על הרחבת שנות האחריות. המהלך המשמעותי ביותר מובל על ידי חברת ברימאג - שתצא במבצע של 7 שנות אחריות על כל מוצרי החשמל של המותג בקו (למעט כיריים) ב-49 שקל בלבד. החברה הפיצה מייל לקמעונאים לפיו מדובר במבצע שיימשך חודש, וכולל את מוצרי הקו הלבן של בקו: מקררים, תנורים, מקפיאים, מדיחים, מכונות ומייבשי כביסה.

 

 

מנכ"ל ברימאג פיני כהן מנכ"ל ברימאג פיני כהן צילום: רוני נתן

 

ראלקו, יבואנית בלומברג, מעניקה 10 שנות אחריות בתשלום של 99 שקל על מקררי בלומברג אך על המדחס בלבד. בנוסף נותנת החברה 9 שנות אחריות נוספות על המדחס במקררי שארפ ללא תשלום ו-9 שנות אחריות נוספות על מכונות כביסה ומדיחים של בלומברג.

 

מדובר בצעד חריג מצד היבואניות. בדרך כלל על מוצרי חשמל ניתנת שנת אחריות אחת, ולעתים ישנם מבצעים שבמסגרתם ניתנת אחריות לשלוש שנים, והיא לרוב כפופה לתשלום ולהשתתפות בביקורי טכנאי. בתחום המזגנים ניתנת לעתים אחריות לחמש שנים.

 

עוד נודע כי ברימאג תנסה להגיע להבנות עם היצרנית ארצ'ליק, ולתת הרחבת אחריות למותג בקו שלא תוגבל במבצע נקודתי. לדברי פיני כהן, מנכ"ל ברימאג, "המהלך נעשה בתיאום ובשיתוף עם ארצ'ליק, יצרנית בקו". לדברי כהן, "ברימאג ביצעה מהלכי התייעלות בין היתר בניהול מלאי ולוגיסטיקה בשנתיים האחרונות, אשר מאפשרת לה להנגיש לצרכן הטבות מבלי להעלות את המחיר".

 

על פי ההערכות בענף, ברימאג תספוג כ־70% מהעלות, שעומדת על כ־500 שקל למוצר. אמנם מדובר בהטבה לצרכן אך המתחרים בענף החשמל טוענים כי המהלכים יפגעו בענף כולו. במקרה הנוכחי הצרכן מקבל שבע שנים בעלות של פחות מ־50 שקל.

 

מימין מקרר בלומברג ומקרר בקו מימין מקרר בלומברג ומקרר בקו

 

"המבצע הזה מייצר תקדים שהוא לא בריא לשוק", טוען מנהל בכיר בענף החשמל. "בסוף יש עלויות וכל הרחבות האחריות הללו מתנקמות בלקוח, כי חברות השירות מתקשות להתקיים ובגלל שהן נלחמות על החיים שלהן הן כבר לא מתעסקות במתן שירות אלא הטכנאים שלהן עסוקים בלמכור מוצרים נילווים לצרכנים. צרכן משלם בין 70 ל־100 שקל עבור הרחבת אחריות, שהרבה ממוצרי החשמל עולים היום בממוצע בין 1500 ל-2000 שקל. אז חברת השרות לא יכולה לחיות מהסכום של האחריות, כי כל שעת עבודה של טכנאי זה לפחות 150 שקל".

 

שתי חברות נוספות שמעניקות מבצעי אחריות מורחבת לקראת פסח הן מינימליין ואלקטרה צריכה. במיניליין מציעים שנת אחריות מלאה בתוספת ארבע שנות אחריות מורחבת על כל מכונות הכביסה של סמסונג, אלקטרולוקס ו-AEG במחיר של 149 שקל. באלקטרה מוצרי צריכה יתמקדו במותג סאוטר, ויציעו שנת אחריות מלאה בתוספת ארבע שנות אחריות נוספת מוגבלת על תנורים בנויים, כיריים ומדיחי כלים בתוספת של 199 שקל.

 

לקראת החג גובר גם הפרסום של מותגי החשמל, כאשר כבר אתמול יצאה ניופאן בפרסומי ענק למותג הסיני האייר. בניופאן כבר הכריזו כי הם שמים דגש על מקררי האייר ואלה תופסים תאוצה ברמת המכר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x