$
פרסום ושיווק

המשנה ליועמ"ש על העברת גל"צ למשהב"ט: "עדיף לא לגעת במה שלא שבור"

בדיון בוועדת הכלכלה אמרה דינה זילבר כי היועץ המשפטי מנדלבליט לא יאפשר העברת גלי צה"ל למשרד הביטחון אם לא יובטחו החופש העיתונאי והחיץ בין התחנה לדרג הפוליטי

שחר אילן ואלירן מלכי 18:0731.01.17

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, אומרת שהיועץ המשפטי לא יאפשר העברת גלי צה"ל למשרד הביטחון אם לא יובטחו החופש העיתונאי והחיץ בין התחנה לדרג הפוליטי. זילבר אמרה את הדברים בישיבה של ועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל שדנה בכונת שר הביטחון אביגדור ליברמן להפוך את תחנת גלי צה"ל ליחידת סמך במשרד הביטחון.  

 

 

זילבר אמרה בדיון כי כולם מאוחדים מאחורי הקריאה שיצאה מהוועדה, שעדיף לא לגעת במה שלא שבור. "קרה נס ומתחת לסלע צמחה לה רקפת נחמדת מאוד, וצריך לוודא שזה יישמר. את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק", הכריזה.

 

 

לדבריה, "לא מדובר בהחלטה מוגמרת ויש מקום להתערבות ציבורית. אם תתקבל ההחלטה אנחנו נבחן את הדרכים המשפטיות לאפשר את זה, בין היתר בהתאם לעקרונות ששרטט היו"ר כבל – שמירה על החופש העיתונאי ויצירת חיץ מוחלט בין התחנה לדרג הפוליטי, שמירה על מעמד האזרחים עובדי צה"ל ועל ה-DNA של התחנה".

 

היא ציינה שלאחר מכן תיבחן השאלה אם נדרשת חקיקה או לא. בשבוע הבא צפויה פגישה בעניין בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לליברמן. 

עו"ד דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש עו"ד דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש

 

היו"ר כבל ביקש התייחסות מפורשת של זילבר לשאלה אם מנדלבליט ימנע העברת התחנה למשרד הביטחון אם לא יתקיימו העקרונות שקבע. זילבר השיבה כי היועמ"ש כבר התנה את אישור המהלך בהבטחת המנגנונים שישמרו על עצמאות גלי צה"ל. "קביעת המנגנונים תקדם לאישור ההחלטה", אמרה.

 

המשנה ליועץ המשפטי לכנסת, עו"ד אתי בנדלר, אמרה כי אם בסופו של דבר יוחלט להוציא את התחנה מצה"ל לא יכול להיות שזה יעשה בלי מעורבות הכנסת.

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן שר הביטחון אביגדור ליברמן צילום: עמית שעל

 

"ההפרדה תהיה מוחלטת"

 

עוזר מנכ"ל משרד הביטחון, עמרי גילה, אמר כי "מנכ"ל משרד הביטחון נפגש עם היועץ המשפטי לממשלה. קיבלנו רוח גבית מסוימת בהינתן שיועמדו המנגנונים שיבטיחו את עצמאותה של התחנה, אי תלות פוליטית ומסחרית, וכך נעשה לפני העברת התחנה למשרד". הוא התחייב, ש"ההפרדה תהיה מוחלטת". גילה ציין שעדיין לא מדובר בהחלטה סופית וכי הדבר נמצא בתהליך בחינה, שיושלם בתום המגעים עם היועץ המשפטי לממשלה עד תחילת חודש מאי.

 

באשר לעובדים הוא אמר: "אני מצטט את דברי מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם: 'לא תיפגע שערה משערות העובדים'. כל זכויותיהם ומעמדם של העובדים יישמרו במשרד הביטחון. החיילים שמשרתים היום בגלי צה"ל ימשיכו לשרת, ככל שהתחנה תעבור למשרד הביטחון".

 

מפקד גלי צה"ל לשעבר, ח"כ נחמן שי (המחנה הציוני), אמר כי אסור בשום פנים ואופן לתת לתחנה ולעובדיה להיפגע. לדבריו, ההחלטה הייתה בניגוד לכוונת מנכ"ל משרד הביטחון, שרצה להשאיר את התחנה בצבא, ומשרד הביטחון זה המקום האחרון שהתחנה צריכה להיות בו. "תחת שר ביטחון לא צריכה להיות תחנת שידור, שר לא צריך תחנה שתהייה לו צעצוע שהוא יוכל לשחק בו", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x