פרסום ושיווק

ביהמ"ש: טיב טעם תיקנס ב-235 אלף שקל על הטעיית צרכנים

לפני שנתיים הודיעה הרשות להגנת הצרכן כי תטיל עליה קנסות בשל הטעיית צרכנים ב-3 סניפים. טיב טעם ביקשה להקטין את הקנס אבל לא הסתפקה בכך ופנתה לביהמ"ש שיקבע קנס אחד אך נדחתה

נורית קדוש 12:4116.01.17

בית משפט השלום בת"א קיבל את עמדת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן ואישרה את הקנס שהטילה הרשות על רשת טיב טעם בשל הטעיית צרכנים - 235 אלף שקל.

 

לפני כשנתיים הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה לטיב טעם לפני על כוונתה להטיל עליה קנס בשל הפרה שהתקיימה בסניפי ראשל"צ מזרח, ראשל"צ מערב וחולון. הסיבה: אי סימון מחיר על גבי מוצרים שונים וכן הפרות בשל פערי מחיר בין המחיר המסומן על המוצר לבין המחיר בקופה.

 

בהודעת הרשות צוין כי הקנס כלל תוספת של 50% על ביצוע ההפרות בנסיבות מחמירות, וכי הרשות חילקה את המוצרים הנמכרים ברשתות הקמעונאיות ל-12 קטגוריות שנקבעו ע"י הלמ"ס והוטל קנס אחד בכל סניף על פערי מחיר על גבי מוצרים בעלי אותו מק"ט (מספר קטלוגי). 

טיב טעם במזרח ראשון לציון (ארכיון) טיב טעם במזרח ראשון לציון (ארכיון) צילום: יובל חן

 

חודשיים לאחר מכן, טענה טיב טעם בפני הרשות כי נקטה פעולות לצורך הבטחת סימון המחירים, כי מדובר ביישום ראשון של הליכים אכיפה מנהלית נגדה, ולכן כי יש להטיל קנס אחד על מספר הפרות הנובעות ממסכת עובדתית אחת.

 

הרשות קיבלה את טענות החברה והקטינה את הקנס מ-618 אלף שקל ל-235 אלף שקל. בטיב טעם לא הסתפקו בהפחתה והגישו לבית משפט השלום ערעור על החלטת הרשות לדחות חלק מטענותיה.

 

שופטת בית משפט השלום בת"א רחל ערקובי קיבלה את עמדת המדינה, וקבע כי לא מדובר בעבירה אחת 'רבת פריטים' כטענת המערערת, אלא במספר הפרות המהוות כל אחת עבירה המצדיקה הטלת קנס.

 

בנוסף לקנס חוייבה טיב טעם גם בהוצאות ההליך בסכום של 10,000 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x