$
פרסום ושיווק

בתום 12 שנה: אילן גרינבוים פורש מתפקידו כמנכ"ל יורוקום

לבקשת יו"ר הקבוצה, שאול אלוביץ', יעבור גרינבוים לכהן כדירקטור בחברת האחזקות יורוקום תקשורת, ויקדם מיזמים עסקיים בעיקר בתחום הבינלאומי, ביניהם החזרה הצפויה של נוקיה לשוק הסמארטפונים. במקומו ייכנס לתפקיד המנכ"ל מוטי ארבל, עד לאחרונה סמנכ"ל המכירות של החברה

שירות כלכליסט 17:3508.01.17

לאחר יותר מ-12 שנים כמנכ"ל יורוקום הודיע אילן גרינבוים (56) ליו"ר הקבוצה שאול אלוביץ' על החלטתו לסיים את תפקידו. במסגרת תפקידו כמנכ"ל הקבוצה ניהל גרינבוים את כלל החברות בקבוצת יורוקום העוסקות בייצוג של מותגים בינלאומיים, שיווקם והפצתם בארץ וכן את פעילות הסחר הבינלאומית של הקבוצה. בין היתר משמש כיו"ר חברת הפרויקטים והאינטגרציה של קבוצת יורוקום – קבוצת DM הנדסה.

 

בשנתיים האחרונות עסק גרינבוים במיזוג תפעולי ופיננסי של החברות הפרטיות של הקבוצה. תחת תחומי ניהולו פעלו חברות ומותגים רב לאומיים מובילים דוגמת Nokia, Panasonic, מוטורולה, קונצרן התקשורת הסיני ZTE , ענקית התקשורת VTEC, קונצרן אלקטל , חברת ADB ומותגים בינלאומיים רבים נוספים בייצוג הקבוצה.

אילן גרינבוים אילן גרינבוים צילום: תומי הרפז

 

טרם תפקידו כמנכ"ל הקבוצה, כיהן גרינבוים במשך 10 שנים כמנכ"ל יורוקום תקשורת סלולרית. במסגרת תפקידו זה היה אחראי על סיפור הצלחתה הייחודי של נוקיה בישראל, אשר בשיאה תחת ניהולו הגיעה לנתח שוק של 60% בארץ - אחד מנתחי השוק הגבוהים של נוקיה בעולם דאז.

 

קודם לכן, כיהן גרינבוים במשך כ-5 שנים כמנכל קבוצת ישפאר והיה חתום על צמיחתם ומובילותם בישראל של המותגים ג'נרל אלקטריק וסוני, בלווי הקמפיין הזכור והמיתולוגי "סוני זה כל השוני".

 

במקביל לפרישתו מתפקיד המנכ"ל, יעבור גרינבוים לבקשת אלוביץ' לכהן כדירקטור בחברת האחזקות של שאול אלוביץ' יורוקום תקשורת, ויקדם מספר מיזמים עסקיים בעיקר בתחום הבינלאומי, ביניהם החזרה הצפויה של נוקיה לשוק הסמארטפונים במהלך החודשים הקרובים.

 

לתפקיד מנכ"ל יורוקום יכנס מוטי ארבל (53), שמכהן כסמנכ"ל המכירות של החברה במשך שנים רבות ונמצא בקבוצה בתפקידים שונים מעל עשרים שנה ולו ניסיון רב והכרות רבת שנים עם שוק מוצרי הצריכה , הסלולר והתקשורת .

 

שאול אלוביץ' מסר בתגובה, "אני רוצה להודות לאילן גרינבוים, מנכ"ל מצוין, בעל חוש עסקי מעולה, שעשה נפלאות ביורוקום, חבר מסור ובעיקר שותף לדרך, על תרומה ארוכת שנים להצלחתה של קבוצת יורוקום. אני מכבד את החלטתו לצאת לדרך חדשה ואין לי ספק שגם בתפקידו כדירקטור בקבוצת האם ימשיך לתרום רבות מכישוריו ומניסיונו. אני מאחל למוטי ארבל הצלחה בתפקידו החדש ואני סמוך ובטוח שיעשה עבודה מצוינת וידע להוביל את החברה להישגים".

 

אילן גרינבוים מסר, "בתום 12 שנה מאתגרות ומסעירות החלטתי שבשלה העת לצאת לדרך חדשה. אני מבקש להודות לשאול אלוביץ, שלפני הכל הוא בן אדם וחבר, על הזכות שניתנה לי לעבוד לצידו. כעת, החלטתי לפנות לאפיקים עסקיים חדשים ובמקביל לאתגרים נוספים בקבוצה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x