$
פרסום ושיווק

קסטרו מתרחבת: רוכשת 50% מרשת אורבניקה ב-90 מיליון שקל

מדובר בעסקה גדולה שנייה של קסטרו לאחרונה לאחר שרכשה באוגוסט 26.4% ממניות קבוצת הודיס לפי שווי של 356 מיליון שקל; הצהירה כי תתחייב להרחיב את פעילות אורבניקה

ניר טל 22:0127.12.16

חברת האופנה קסטרו הודיעה היום (ג') על חתימת הסכם לרכישת 50% מחברת פאלו ריטייל המפעילה את רשת האופנה אורבניקה, וזאת בהיקף של 90 מיליון שקל. העסקה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

 

יש לציין, כי חלק מבעלי המניות בפאלו ריטייל הם גם בעלי המניות בקבוצת הודיס, שקסטרו רכשה 26.4% ממנה בחודש אוגוסט האחרון לפי שווי של 356 מיליון שקל. קבוצת הודיס כוללת את המותגים קרולינה למקה, רשת אופנת הבייסיק הודיס, טופ טן ואקססוריז.

 

 

  

חנות של אורבניקה חנות של אורבניקה צילום: שוקה כהן

 

 

במהלך הנוכחי ממשיכה רשת קסטרו, שנמצאת בשליטתה של משפחת רוטר, ביישום אסטרטגיית ההתרחבות שלה. לצד הרכישות, גם מספר הסניפים של הרשת צמח בארבעה סניפים מתחילת השנה, וזאת ברקע לצמיחה של 28% בכמות הסניפים (לסך של 158) משנת 2013. בהתייחס לכך מסר גבי רוטר, מנכ"ל משותף של קסטרו כי "אנו בטוחים כי כתוצאה מהרכישה נוכל ליהנות מהסינרגיה בין החברות ובכוונתו לפעול למיצוי של הפוטנציאל אשר יאפשר לנו צמיחה נוספת בעתיד".

 

לפי הסכם הרכישה, תתחייב הרשת לחלוקת דיבידנד כבר עבור השנה החולפת בשיעור של 50% מהרווחים השנתיים הראויים לחלוקה. בנוסף, מצהירה קסטרו על כך שהיא תפעל בעתיד להרחיב את פעילותה של הרשת. רשת אורבניקה מונה נכון להיום כחמישה סניפים והיא מבוססת על הקונספט של One stop shop.

 

 

 

על פי ההודעה לבורסה, היקף ההכנסות של אורבניקה בשלושת הרבעונים הראשונים הסתכם בכ-81 מיליון שקל, כפול מהיקף ההכנסות של החברה בכל שנת 2015 שהסתכם ב-40 מיליון שקל. התחזיות של החברה לשנה הנוכחית הוא להיקף הכנסות של 120 מיליון שקל. נזכיר כי הרבעון השלישי השנה לא כלל את עונת החגים המתאפיינת בהיקף רכישות גבוה יותר.

 

הרווח התפעולי של החברה הנרכשת הסתכם בשלושת הרבעונים הראשונים בכ-4.1 מיליון שקל, מה שמשקף רווחיות תפעולית בשיעור של 5.1%. שיעור רווחיות מעט גבוה מזה של רשת קסטרו שעמד בשלושת הרבעונים הראשונים על 4.8% בהשוואה לשיעור רווחיות תפעולית של 4.2% בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2015.

 

אורבניקה נמצאת בבעלות מספר שותפים, שהראשי בהם הוא יוסי גביזון ושותפים נוספים הם ניצן ישראלי, מריאנו קרפ, אורן בר גיל, אלי גבי, בר רפאלי וציפי רפאלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x