$
פרסום ושיווק

HOT נגד ערוץ הספורט: דורשת לשדר הערב את המשחק של מכבי ת"א ביורוליג

חברת הכבלים הגישה בקשה לצו בהול שיחייב את הערוץ בבעלות RGE לשדר את מלוא התוכן עליו שילמה. זאת לאחר שבעקבות סכסוך עם yes, החליטה החברה להחשיך את ערוץ הספורט הפתוח לציבור

אלירן מלכי 15:0824.11.16
חברת הכבלים HOT הגישה הבוקר (יום ה׳) בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לצו בהול לפיו בית המשפט שיחייב את ערוץ הספורט בבעלות RGE לשדר את מלוא התוכן עליו היא שילמה.

 

בשבוע שעבר היחסים בין yes ל-RGE עלו על שרטון. ב-yes סירבו לשלם ל-RGE תוספת על החוזה ביניהם בעקבות הוספת התכנים ש-RGE ביצעה בערוץ הספורט. כתוצאה מכך החליטו ב-RGE להחשיך את ערוץ הספורט הפתוח לציבור ב-yes בעת המשחק של מכבי ת"א ביורוליג ולחייב את yes לפתוח את הערוץ בתשלום (ערוץ 59) במהלך הסוף שבוע לכלל הלקוחות כדי לעקוף את החסימה של RGE.
יום לאחר מכן, בשישי, ב-yes פנו לבית המשפט בבקשה לצו המחייב את RGE לשדר את אותם תכנים שהם משדרים ב-HOT גם ב-yes. כתוצאה מכך החליטו ב-RGE ליישר קו לפי הוראת בית המשפט ולמנוע גם מ-HOT וגם מ-yes את מכבי ת"א ביורוליג ומשחקי ליגת העל (לא כולל המשחק המרכזי, המחויב על פי חוק בשידור פתוח לציבור).

 

מכבי תל אביב ביורוליג מכבי תל אביב ביורוליג צילום: אורן אהרוני

 

כעת HOT דורשת מבית המשפט המחוזי בתל אביב לחייב את RGE לשדר לה את התכנים עליהם היא שילמה (משחקי מכבי ת"א וליגת העל בכדורגל). במידה שבית המשפט יעתר לבקשה, בצירוף הצו שהתקבל בשבוע שעבר שחייב את RGE בשידור תכנים זהים לyes ו-HOT, ייווצר מצב שבית המשפט בעצם יכריח חברה פרטית (RGE) לספק ל-yes מוצר שהיא לא שילמה עבורו.

 

יו״ר המועצה יפעת בן חי שגב, אמרה בתגובה כי "המועצה לא סוטה ממדיניותה שרישיון ערוץ הספורט מחייב שידור זהה בשתי הפלטפורמות".

 

מחברת HOT נמסר בתגובה כי "HOT ועמה קרוב למיליון לקוחותיה, נגררים לסכסוך שהם אינם קשורים בו ולא יוכלו לצפות במשחק הערב. לא ייתכן שנוצר מצב רגולטורי מעוות המאפשר להשתמש ב-HOT - וחמור מכך בלקוחותיה, כבני ערובה וככלי ניגוח בסכסוך של צד שלישי. זהו מצב אבסורד בו מופקע מחברה נכס שלה ללא כל סיבה הגיונית, למרות קיומו של הסכם וחוזה המאפשר לנו לשדר את המשחק. כשאנו כלל איננו קשורים לנושא והתקשרנו בהסכם לרכש התכנים בדיוק במטרה לשדרם למנויינו. אנו נעשה כל שיידרש על-מנת שלקוחותינו יצפו במשחק הערב". מחברת RGE לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x